نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

کاوش در ‌تپه طالب‌خان

تعداد بازدید : 202
تاریخ : 1391/10/17
سومین فصل کاوش در «تپه طالب خان 2 » زابل ، توسط گروه باستان‌ شناسی دانشگاه زابل آغاز شد . تپه «طالب خان» مربوط به هزاره سوم قبل از میلاد و از تپه‌های اقماری شهر سوخته می‌باشد ، که توسط گروه باستان شناسی دانشگاه زابل براساس مجوز شماره 849/200/912 مورخ 29/9/91 صادره از پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مورد حفاری و کاوش قرار می‌گیرد . در فصول گذشته ، حفاری در تپه «طالب‌خان 2» ، داده‌های باستان‌ شناسی با ارزشی در اختیار باستان شناسان قرار داده است که از آن جمله می‌توان به ظروف سفالین بسیار زیبا ، پیکره‌های انسانی و حیوانی ، تاس ، ابزارهای استخوانی و سنگی ، اشیا فلزی ، فلاخن‌های گلی و سفالی و معماری هزاره سوم (ق.م) اشاره کرد . از دیگر یافته های ارزشمند این اثر ، اشیاء ساخته شده از سنگ مرمر و سنگ‌های نیمه‌ قیمتی می‌باشد . این فصل از حفاری از تاریخ یکم دی‌ ماه جاری آغاز و تا 15 بهمن‌ ماه امسال ادامه خواهد داشت . فصل سوم کاوش در تپه «طالب خان 2» زابل شامل یک گمانه 2×2 متر مربع و یک ترانشه 10×10 متر مربع خواهد بود که توسط دانشجویان دانشگاه زابل مورد حفاری و کاوش قرار خواهد گرفت . اولین فصل کاوش و حفاری این محوطه در پاییز سال 89 انجام شد که یک ترانشه افقی 5×5 متر مربع در شیب محوطه حفاری شد . تپه «طالب خان 2» در 70 کیلومتری جاده ارتباطی زابل به زاهدان قرار دارد این اثر با شماره 544 در تاریخ یکم اردیبهشت سال 1345 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است .