نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

كشفيات جديد از تپه طالب‌خان

تعداد بازدید : 200
تاریخ : 1391/10/04
پنج فصل حفاري باستان‌ شناسان از تپه‌ طالب‌خان سيستان به يافته‌هاي ارزشمندي از عصر مفرغ رسيد . آنها معتقدند اين دوره مربوط به دوره‌هاي شكوفايي شهر سوخته است . به گزارش خبرگزاري ميراث فرهنگي ، تپه طالب‌خان يكي از تپه‌هاي اقماري شهر سوخته است كه از سال 82 توسط گروه باستان‌ شناسي دانشگاه زابل مورد حفاري قرار گرفته است . حسينعلي‌ كاوش در نشست كاوش‌هاي آموزشي همايش باستان‌ شناسي كشور ، گزارش پنجمين فصل از كاوش باستان‌ شناسي تپه‌ طالب‌خان را ارائه كرد و گفت : در حال‌ حاضر نمونه‌هاي كربن 14 به دانشگاه آكسفورد فرستاده شده و تاريخ تقريبي سكونت در محوطه طالب‌خان از 2500 تا 2300 پيش از ميلاد و عصر مفرغ ميانه را نشان مي‌دهد . اين در حالي است كه سطح بالاي تپه طالب‌خان آثاري مربوط به دوره چهار شهر سوخته را شامل مي‌شود . پيش از اين ، كاوش‌هاي باستان‌ شناسي در تپه طالب‌خان منجر به كشف سفال‌هاي هزاره سوم پيش از ميلاد شده بود كه با سفال‌هاي به دست‌ آمده در شهر سوخته مطابقت مي‌كرد . اين سفال‌ها نشان داد تپه طالب‌خان يكي از روستاهاي اقماري شهر سوخته است . از آغاز كاوش‌هاي باستان‌ شناسي شهر سوخته تاكنون باستان‌ شناسان همواره با اين پرسش مواجه بوده‌اند كه اقوام ساكن در شهر سوخته پس از آن كه شهرشان در هزاره دوم پيش از ميلاد متروك مي‌شود به كجا مي‌روند . طرح اين پرسش بهانه سومين فصل كاوش در تپه طالب‌خان زابل شد . تا كنون بخشي از تپه‌ طالب‌خان زابل بر اثر احداث جاده و لوله‌كشي آب و ... تخريب شده است ، اما بقاياي اين محوطه باستاني همچنان مي‌تواند پاسخگوي بسياري از پرسش‌هاي باستان‌ شناسي باشد .