امروز یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶20 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close

زیر آفتاب اقیانوس اطلس شمالی - جزایر فارو - قسمت هفدهم از 24 نقطه متفاوت دنیا

زیر آفتاب اقیانوس اطلس شمالی - جزایر فارو - قسمت هفدهم از 24 نقطه متفاوت دنیا
406 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1395/02/26
: تاریخ

جزایر فارو (Faroe Islands) نام جزایر هجده گانه ای در شمال اروپاست که به عنوان یکی از مناطق خودگردان پادشاهی دانمارک شناخته می شود. این مجمع الجزایر در شمال اروپا و منطقهٔ اسکاندیناوی، بین دریای نروژ و اقیانوس اطلسشمالی، تقریباً در فاصله ای برابر از ایسلند، نروژ و بریتانیا واقع شده است و پایتخت آن توشهاون می باشد.

جزایر فارو در زبان دانمارکی به معنای «جزایر گوسفند» است و این به آن دلیل است که یکی از مشاغل ساکنین این منطقه، پرورش گوسفند و دامداری است. حتی نشان ملی این کشور نیز یک قوچ است. 

از مجموع 18 جزیره ای که جزایر فارو را تشکیل داده اند، 17 جزیره مسکونی اند و بزرگ ترین آن ها به ناماستریموی385 کیلومتر مربع مساحت دارد. اقلیم آن معتدل، بارانی و اغلب ابری است. تنها ۶ درصد اراضی این جزایر قابل کشت هستند و فراورده های کشاورزی آن به سبزیجات محدود می شود و غلاتدر آن به عمل نمی آید. صنایع دستی و ماهی گیری شغل های اصلی مردم می باشند و صدور ماهیعمده ترین فارو (مجمع الجزایر) - درآمد آن محسوب می شود. پرورش گوسفند و دامداری نیز از جمله مشاغل ساکنان آن است.

این جزایر هجده گانه بین اقیانوس اطلس شمالی و دریای نروژ، تقریباً در فاصله ای برابر از ایسلند و نروژ واقع شده است. 

مساحل کل این منطقه حدود 1400 کیلومترمربع است. در سرشماری سال 2011، جمعیت کل جزایر فارو بالغ بر 48 هزار نفر برآورد شده است. 

فارو روابط نزدیک و سنتی ای با ایسلند، شتلند، اورکنی، جزایر هبرید بیرونی و گرینلند دارد. این مجمع الجزایر در انجمن اروپای شمالی به عنوان بخشی از نمایندگان دانمارک حضور پیدا می کند. شایان ذکر است که فارو عضو اتحادیه اروپا نمی باشد.

 

اگر چه این جزایر از دید بسیاری از کارشناسان و گردشگران مخفی مانده و از طبیعتی بکر برخوردار است، ولی روز به روز به تعداد افرادی که به دنبال تور ارزان جزایر فارو هستند و  مایلند به این مکان دیدنی و سرسبز بیایند و در طبیعت مسحورکننده آن بیاسایند، افزوده می شود. 

 

جزایر فارو از جهات مختلفی می تواند یک مقصد عالی برای گردشگران به شمار رود: در اینجا شما فقط 5 کیلومتر از اقیانوس فاصله دارید، و این منطقه با داشتن کوه های شیب دار و صخره ای، محل زندگی و پرورش 70 هزار راس گوسفند و 2 میلیون جفت مرغ دریایی است. 

 

همچنین به یاد داشته باشید بزرگترین دسته پرندگان مرغ طوفان در جهان، در این منطقه سکونت دارد. 

این مجمع الجزایر در سال 1814 از نظر سیاسی از نروژ جدا شد و از سال 1948 به صورت استانیخودمختار از پادشاهی دانمارک درآمد. آن ها در طی این چند سال مسئولیت بیشتر مسایلشان را در دست گرفته اند؛ به جز دفاع (اگرچه دارای نگهبان ساحلی محلی هستند)، امور خارجی و دستگاه قضائی که بر عهدهٔ دانمارک می باشد.

گردشگرانی که تور ارزان جزایر فارو را برای گذراندن تعطیلاتی به یاد ماندنی انتخاب می کنند، دلایل زیادی برای این کار دارند چرا که این نقطه از جهان با داشتن سواحل باشکوه، فضایی آرام، آوای خوش مرغان دریایی، آب های نیلگون اقیانوس، هوای پاکیزه، فضایی دنج، طبیعتی دست نخورده و ساکنانی خونگرم و مهربان، می تواند انسان ها را از هیاهوی شلوغی و سروصدای تمام نشدنی محیط های شهری دور کند. 

 

گالری

جزایر فاروجزایر فاروجزایر فاروجزایر فاروجزایر فاروجزایر فاروجزایر فارو

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: