امروز پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶17 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close

تالاب ایبرا، آرژانتین- سرزمین جگوارها - قسمت چهاردهم از 24 نقطه متفاوت دنیا

 تالاب ایبرا، آرژانتین- سرزمین جگوارها - قسمت چهاردهم از 24 نقطه متفاوت دنیا
406 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1395/02/18
: تاریخ

تالاب ایبرا، آرژانتین

سرزمین جگوارها

پس از یک روز رانندگی از بوئس آیرس به طرف شمال و یک دنیا دورتر از آن، رشته ای از دریاچه های درخشان و مردابها را می توان دید که 3.2 میلیون جریب از ایالت کورینتس آرژانتین را فرا گرفته است. گوارانیها این آبها را آبهای درخشان نامیده اند. تمام این ناحیه ی تالابی در سال 1983 در لیست منابع طبیعی قرار گرفت و 40 درصد آن جزو منطقه حفاظت شده پارک ایالتی ایبرا شد. ایبرا یکی از مهمترین منابع آب شیرین آمریکای جنوبی و پناهگاه دسته های عظیم پرندگان و حیوانات دیگر است. گردشگران از دور دستها می توانند منطقه را ببینند و هیچ کوهی مانع دیدنشان نمی شود. باید وارد طبیعت این منطقه شوید تا زیبایی شگفت انگیز و صمیمی اش را درک کنید. این تالاب یکی از جاذبه های گردشگری فوق العاده برای کسانی است در پی تور ارزان آرژانتین می باشند.

در دهه 1950 قبل از اینکه شکار بی رویه موجب خالی شدن این تالابها از جگوار شد، او فرمانروای پنهانی این منطقه به حساب می آمد. اما امروزه دیگر نگاهها تغییر کرده است. پریکو پریا مونوز، یکی از مزرعه داران و رهبران حفاظت از محیط زیست می گوید: " آنچه ما را نگران این تالابها می کند، نقش آنها در شکلگیری کورنتینو است. بدون تالابهای ایبرا ما دیگر کورینتسی نخواهیم داشت. برنامه ای ترتیب داده شده تا جگوار را به این منطقه بازگردانند.

خوش شانسی به ما رو کرد که در سال 2015 اولین توله های جگوار وحشی که در نیم قرن گذشته به دنیا آمده اند در ایبرا چشم باز کردند. و کورینتس به روزهای رونق خود بازخواهد گشت.


گالری

تالاب ایبرا، آرژانتینتالاب ایبرا، آرژانتینتالاب ایبرا، آرژانتینتالاب ایبرا، آرژانتین

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: