امروز چهار شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶29 March 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close

تایوان - به دور از سایه چین - قسمت دوازدهم از 24 نقطه متفاوت دنیا

تایوان - به دور از سایه چین - قسمت دوازدهم از 24 نقطه متفاوت دنیا
258 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1395/02/08
: تاریخ

تایوان

به دور از سایه چین

هرچقدر که چین بزرگتر و آلوده‌ترمی‌شود، تایوان آرامتر و پاکتر می‌شود. وقتی چین دسترسی به اینترنت را محدود کرد، تایوان در سرتاسر جزیره Wi-Fi رایگان ارائه کرد. وقتی چین گروههای قومی را نادیده گرفت، تایوان زبان بومی Formosan را مجددا به مدارس آورد. در رتبه‌بندی مربوط به شاخص عملکرد زیست محیطی (EPI) تایوان از بین 178 کشور در میان 50 کشور اول قرار دارد، در حالیکه چین به رتبه 118ام سقوط کرده‌است.

اما تایوان چیزی بیشتر از عروس فراری و مخالفِ کشور چین است. تایوان که جزیره‌ای به شکل سیب زمینی شیرین و کمی کوچکتر از سوئیس است (اما به همان اندازه کوهستانی است) دارای بخش شهری پیشرفته و «های تک» است که در سطح جهانی شهرت دارد و از جامعه‌ای بومی و در حال شکوفایی برخوردار است. اصطلاح «ساختِ تایوان» در عرض یک دهه از علامتِ بی کیفیتی به عبارتی تبدیل شده که بیانگر غرور ملی است.

پایتخت تایوان تایپه نام دارد و مملو از آسمان خراشهاست و جمعیتی هفت میلیونی دارد که پایتخت طراحی جهان در سال 2016 نامیده شده‌است. انبوهی از ساختمانهای جدید در سال 2015 در این شهر بازگشایی می‌شوند، از جمله مرکزِهنرهای نمایشی با طراحی شرکت Rem Koolhaas.

بیش از هر چیز تایپه بعنوان بهشت غذاها شهرت یافته‌است. Peray یک وبلاگ نویس مشهور در زمینه غذا از اهالی تایپه می‌گوید: صبحانه در هتل را فراموش کنید. اول صبح در دکه‌های فروش غذا می‌توانید رولهای پخته شده در اجاق سفالی، ساندویچهای کباب زغالی، جوجه با برنج، و سوپ نودل برنج با گوشت خوک بخرید. مشکل اصلی این است که باید همیشه گرسنه باشید تا چیز جدیدی بخورید.  و این بهترین گزینه برای کسانی که به دنبال تور ارزان تایوان هستند است.


گالری

تایوانتایوانتایوانتایوان

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: