امروز سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶26 September 2017
جستجوی سفربانک
close

سارک، جزایر کانال مانش-آخرین جایگاه سنت- قسمت نهم از 24 نقطه متفاوت دنیا

 سارک، جزایر کانال مانش-آخرین جایگاه سنت- قسمت نهم از 24 نقطه متفاوت دنیا
215 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1395/01/30
: تاریخ

سارک، جزایر کانال مانش

آخرین جایگاه سنت

در سارک، زمان مثل شهدی شیرین جریان دارد. اهالی سارک در سال 2015 به 450امین سالگرد فئودالیسم (نظام زمینداری) می‌رسند. ساکنین این جزیره کوچک در سواحل نُرماندی این شکل از حکومت عقب مانده را در سال 2008 ریشه کن کردند. اما شیوه‌های قدیمی هنوز حضور دارند. این جزیزه بسیار دست نخورده و دور از هیاهوهای جامعه ی امروزی است به صورتی  که  دو بانکی که در جزیره وجود دارند فاقد ATM هستند. جاده‌های سنگفرش نشده اند و کوچه ها  چراغی برای روشنایی ندارند تا به دور از آلودگی نوری باشند، واسستفاده از ماشین نیز ممنوع است. این شرایط موقعیتی را پیش آورده تا این جزیره مکانی رویایی برای برپایی تور ارزان انگلستان باشد.

علائمی وجود دارند که بخوبی نشان می‌دهند مسیرهای مختلف با پای پیاده چقدر طول می‌کشند، چون در اینجا هیچ کس عجله ندارد پیاده‌روی آهسته (یا دوچرخه سواری، یا سوار شدن بر کالسکه‌ای که اسب آنرا می‌کشد) تنها کاری است که همه انجام می‌دهند. در جاده‌های روستایی گردش کنید که مرز دو طرف آنها دیواره‌هایی از سنگهای ریز و درشتِ موجود در دشت کشیده شده‌ است و در اطراف آن کلبه‌هایی مثل کلبه‌های کتاب قصه‌ها دیده می‌شوند و در مسیر از کنار گلهای انگشتانه، پیچ امین الدوله و حدود 600 گونه گل وحشی دیگر عبور می‌کنید، به پروانه‌ها، مرغان دریایی و گاوهای گرنزی توجه کنید. مقصد کجاست؟ شاید غارهای دریایی دماغه گولیوت برای یافتن شقایق‌ها. یا کلبهٔ مارگریت برای خرید تخم اردک از دستگاه فروش خودکار خانمSue Adams در کنار خیابان. یا استخر ونوس برای شنا در زمان جزر. یا مقصد باریکهٔ  La Coupeeاست تا از مسیری باریک به سمت بالای این باریکه وحدودا به ارتفاعی برابر با100 متر بالاتر از سطح دریا گام بردارید. همه ی این زیبایی ها برای کسانی که به دنبال تور ارزان انگلستان هستند در این جزیره جمع شده است

گردشگران در طول روز گزینه‌های فراوانی دارند. اما در شب، تنها یک گزینه وجود دارد: آسمان. جزیره سارک اولین جزیره‌ای است که توسط انجمن بین المللی آسمان- شب تایید شده ‌است. 


گالری

کوچه های جزیره سارکجزیره سارکغروب جزیره سارکچشمه ونوس جزیره ی سارک

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: