امروز دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶21 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close

تونس، جاذبه دیدنی شمال آفریقا- قسمت هفتم از 24 نقطه متفاوت دنیا

 تونس، جاذبه دیدنی شمال آفریقا- قسمت هفتم از 24 نقطه متفاوت دنیا
412 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1395/01/22
: تاریخ

تونس

روز جدید در شمال آفریقا

تپه بیرسا در حومه محله های اعیانی کارتاژ تونس برای تماشای غروب خورشید تابان در خلیج، یک مکان مرتفع هیجان انگیز  را ایجاد کرده است که از  نقاط قوت آن ممکن است وجود ویلاهای نور گیر به سبک قرن بیست و یکم  باشد و خیابان فنیقی‌ها تا قسمت میانی و به سمت پایین تا کناره دریا و موج‌ شکن حلزونی‌ شکل بجامانده از بندرگاه نیروی دریایی روم، ادامه دارد. در داخل شهر، حلقه‌های شهر باستانی و شبکه استعماری شهر فرانسوی اوایل قرن بیستم بیان‌کننده سایر بخشهای تاریخچه فتح، مقاومت، تحولات پی‌در‌پی و انتقال فرهنگی، از یک نگاه اسطوره‌ای به انقلاب یاس 2011 است. این نکات می تواند دلیل خوبی برای برپایی تور ارزان تونس  باشد.

جذابیتهای لایه‌ای شهر چیزهای هستند که بسیاری از بازدیدکنندگان پیش از انقلاب در مسیر خود به سمت ساهارا یا استراحت گاه های ساحلی مدیترانه‌ای هامت و سوسه کاملا آنها را از دست داده‌اند. این تعطیلات آفتابی بجز تونس متروکه بعد از سال 2011، همه موارد را به قبایل مختلف دسته‌بندی می‌کنند اما باتوجه به ضعف اکثر هشدارهای مسافرت به این کشور، نسل جدیدی از مسافران جایگزین شده‌اند. آنها به این مکان می‌آیند تا گذشته تونس و همچنین انرژی فرهنگی آن را کشف کنند و آنچه احمد لوبیری، موسس جشنواره بین‌المللی موسیقی افمورا، بعنوان «یک اشتیاق گسترده برای خلاق بودن» می‌بیند را درک کنند. لوبیری می‌گوید که این جشنواره از «جلسات جم در پارکینگها و کافی‌شاپها تا جشنواره‌های بسیار بزرگ» گسترش می‌یابد. گالریهایی مانند سلما فریانی و هوپ کانتمپروری همچنان در محلات مسکونی لا مارسا و سید بو سعید به رشد خود ادامه می‌دهند و  باردو، موزه آثار باستانی تونس با یک بخش جدید بلندپروازانه بازگشایی شد. که می تواند مکان مناسبی برای برگزاری تور ارزان تونس باشد

ماروان بن میلد مدیر لاچامبر بلو، یک بی‌اند‌بی مدینه می‌گوید«یک عادت تونسی این است که ما می‌دانیم چگونه از یک مهمان پذیرایی کنیم. ما بهمان اندازه که ارائه می‌دهیم، دریافت می‌کنیم» او بیان می‌کند که این محبوبیتهای جدید ممکن است شروع یک گفتگوی پرثمر نیز باشند.

 

گالری

تائتر شهر جمخیابان حبیب بورقیبهمسجد زیتون

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: