امروز جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶22 September 2017
جستجوی سفربانک
close

هایدا گوایی، جاذبه دیدنی کانادا- قسمت پنجم از 24 نقطه متفاوت دنیا

هایدا گوایی، جاذبه دیدنی کانادا- قسمت پنجم از 24 نقطه متفاوت دنیا
210 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1395/01/16
: تاریخ

هایدا گووایی

آواهای سکوت

آن چیزی که مردم بیشتر در رابطه با هایدا گووایی به ذهنشان خطور می‌کند، سکوت است. این مجمع‌الجزایر در فاصله 180 مایلی از ساحل بریتیش کلمبیا قرار دارد و در آن خلیج های تودرتو، جنگلهای انبوه با سروهای بلند را دربرگرفته‌اند که مکان مناسبی برای برپایی یک تور ارزان کانادا می باشد. دانشمندان در زیر زمین شواهدی از حضور انسان یافته‌اند که به 12000 سال پیش برمی‌گردد.

گووجا یک رهبر هایدایی می‌گوید «ما دانش‌آموزان، منهای لپ‌تاپ و تلفنهای همراه شان را به این جنگل آوردیم».«آنها می‌توانستند یک مداد و یک تبلت برای طراحی همراه خود داشته باشند. بعد از چند ساعت، یکی از دانش‌آموزان گفت که صدای مداد بهنگام کشیده شدن روی پد بسیار بلند است». که حاکی از سکوت مثال زدنی جنگل دارد.

سی سال پیش این مکان خیلی ساکت نبود. در سال 1985 مردم هایدا نگران آسیب زیست محیطی ناشی از برش یکسره درختان جنگل بودند. این درختان ادامه راه جاده جنگلی را مسدود کرده بودند. این اعتراض صلح‌آمیز منجر به ایجاد ذخیره‌گاه پارک ملی گووایی هاناس کانادا، منطقه ذخیره‌گاه حفاظت دریایی ملی و منطقه میراث هایدا شد. در روستای اس‌گانگ ‌جی‌وای، نگهبانان هایدا فرهنگ خود را برای این بخش از میراث جهانی یونسکو با بازدیدکنندگان به اشتراک می‌گذارند که می تواند برای کسانی که از تور ارزان کانادا استفاده می کنند جالب توجه و مفید باشد. .

ارنی گلداستون یک هایدایی که سرپرست گووایی هاناس است می‌گوید«شما از حس شنوایی خود بیشتر استفاده می‌کنید». «شما صدای آبی که ساحل را می‌شوید، صدفهایی که پرانده می‌شوند، کلاغها، عقابها و پرندگان آوازخوان جنگل را می‌شنوید».

 

 

گالری

بندر کلمنتس فرهنگ و هنر مردمان هایدا گووای  masset روستای جاده شفا

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: