امروز چهار شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶23 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close

مارامورس، جاذبه سنتی رومانی- قسمت چهارم از 24 نقطه متفاوت دنیا

مارامورس، جاذبه سنتی رومانی- قسمت چهارم از 24 نقطه متفاوت دنیا
366 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1394/12/18
: تاریخ

مارامورس، رومانی
دنیایی بسیار کهن


در سرزمین تاریخی مارامورس تپه‌ها زنده هستند و مسیرهایی در آنها وجود دارد که مدتهاست در بخشهای دیگر اروپا فراموش شده‌اند. یکی از اهتالی در هنگام برداشت علوفه از مرتع خود در نزدیکی روستای بیتوزا می‌گوید «گاوهای من علفی را که با ماشین برداشت شده باشد اصلا دوست ندارند. آنها مزه علف تمیزی را دوست دارند که با دست بریده شده‌است».
این شکوه فقط در این علفها نیست. در دورافتاده‌ترین گوشهٔ شمال‌غربی رومانی در فاصله 200 کیلومتری ازبخارست، برنامهٔ زمانبندی توسط فصل‌ها، آب و هوا، و سنتها تعیین می‌شود و در این تپه ها  زندگی همچون صدها سال گذشته جریان دارد. در مارامورس بجای آسفالت کردن مسیرهایی که عمدتا اسبها و گاریها از آنها استفاده می‌کنند، مسیرهای دوچرخه سواری ارتقاء یافته‌اند.
مارامورس دنیایی چوبی است. ابزارهای کشاورزی چوبی هستند، و دروازه‌های چوبی با طرحهایی به قدمت صد سال کنده کاری شده‌اند که ورودیهای باشکوهی را می‌سازند و به حیاطهایی ساده در اطراف خانه‌هایی چوبی با سقفهای شیروانی منتهی می‌شوند. کلیساهایی مربوط به قرنهای هفدهم و هجدهم که توسط یونسکو تعیین شده‌اند توسط نقاشیهایی که هنوز روی دیوارهای چوبی آنها به ‌وضوح دیده می‌شوند، داستانهایی از ایمان و شکوه، پاکان و گناه‌کاران، جنایت و مجازات بازگو می‌کنند.
بسیاری از صلیبهای چوبی ِرنگارنگ در گورستان مری در روستای ساپانتا با سنگ نوشته‌های شادی حکاکی شده‌اند که حالت منظوم دارند. آنها در مواجهه با مرگ می‌خندند و به این ترتیب فناناپذیری را جشن می‌گیرند.

گالری

کلیساهای مارامورسطبیعت بکر مارامورسگورستان مصور مارامورسسازه های غول پیکر و چوبی مارامورس

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: