امروز یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶20 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close

تور ارزان تایلند با دیدنیهایی چشم نواز-قسمت دوم

تور ارزان تایلند با دیدنیهایی چشم نواز-قسمت دوم
333 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1394/10/28
: تاریخ

در مقاله قبلی در مورد توار ارزان تایلند و دیدنیهایی که در آن تور نمیتوان از آن چشم پوشید صحبت کردیم. در این پست سعی داریم ادامه دیدنیهای تایلند را برای لذت بردن در یک تور ارزان تایلند توضیح دهیم.

 

معبد بودای طلایی
معبد بودای طلایی یکی از معروف ترین معبد های های تایلند است که پس از کشف اتفاقی بودای آن به شهرت رسید. این بودا حدود نیم قرن پیش برای جلوگیری از تاراج آن توسط برمه ای ها با ساروج پوشیده شده بود که به هنگام تعمیر معبد، کشف و بخشی از آن کنده شد و مجسمه بودایی از طلای خالص به ارتفاع ۳.۵ متر و وزن ۵.۵ تن در زیر آن کشف شد. این معبد در محله چینی ها واقع شده است.

معبد بودای خوابیده
بزرگترین و قدیمی ترین معبد بانکوک، معبد بودای خوابیده است که در کنار کاخ پادشاهی واقع شده و بیش از هزار مجسمه بودا در آن قرار دارد. این بودا در دوران رامای سوم ساخته شده و در آن برای اولین بار ماساژ سنتی تایلند ارائه شده است. بودای خوابیده ۴۶ متر طول و ۱۵ متر ارتفاع دارد و با طلا پوشیده شده و در چشمهای آن مروارید به کار رفته است.

رودخانه کوای
رودخانه کوای که به سبب پل روی آن شهرت جهانی دارد و شهرت این پل به این علت است که در دوران جنگ جهانی دوم، نزدیک به ۱۶ هزار اسیر جنگی متحدان به هنگام ساخت این پل و خط آهن آن که به « خط آهن مرگ » معروف است، بر روی این پل، جان خودرا از دست دادند. ارتش امپراتوری ژاپن، این اسیران را مجبور به ساخته بود که این خط آهن استراتژیک را که از میان جنگل و رودخانه های خطرناک عبور می کرد را بسازند. ساخت این پل در سال ۱۹۴۲ آغاز شد و آنطور که تخمین می زدند، ۵ سال به طول می انجامید که  تایلند و برمه را به هم متصل می کرد، اما ارتش ژاپن اسیران را وادار کرد که این خط آهن ۴۱۵ کیلومتری را در طول ۱۶ ماه بسازند و متاسفانه به علت بمباران آن در سال 1945 فقط 20 ماه از آن بهره برداری شد. پس از جنگ جهانی دوم، نیروهای متحدان اجساد را در دو قبرستان در نزدیکی رودخانه کوای به خاک سپردند و هر ساله در هفته اول دسامبر به یادبود این واقعه، در این پل نورافشانی می شود که در میان تایلندی ها و گردشگران این کشور هم بسیار طرفدار دارد.

شهر سوخته
شهر تاریخی آیوتایا که ۴۱۷ سال پایتخت تایلند بوده است، یکی از تاریخی ترین بناهای این کشور است که در زمان خود از بزرگترین شهرهای دنیا و مرکز تمدن آسیای جنوب شرقی بوده است که پادشاهی آیوتایا که در سال ۱۳۵۰ ایجاد شده بود و حتی با فرانسه ی زمان لویی چهاردهم رابطه داشت. این شهر که بسیاری در قرن ۱۷ آن را از زیباترین شهرهای جهان می دانستند، از سال ۱۹۹۱ در فهرست آثار جهانی یونسکو قرار گرفته است.شهر سوخته زمانی بیش از ۴۰۰ معبد را در خود جای داده بوده است.

آکواریوم دنیای زیر آب
دنیای زیر آب پاتایا یکی از دیدنی ترین جاذبه های تایلند برای گردشگران است. این آکواریم به شکل تونل استوانه ای است که 100 متر طول دارد و بیش از 4000 موجود آبزی در 200 گونه متفاوت را در خود جای داده است.

خانه مقدس حقیقت
خانه مقدس حقیقت، بنای چوبی عظیم و معبد مانندی است که در شمال پاتایا در کنار دریا قرار دارد و بلندترین نقطه آن 105 مترارتفاع دارد. این بنا طوری ساخته شده است که در برابر باد و نور آفتاب ساحل دریا مقاوم است. خانه حقیقت مقدس بر اساس قوه ابتکار و خلاقیت تایلند قدیم ساخته شده و با مجسمه های چوبی و کنده کاری شده تزیین شده است. هدف از ساخت این مجسمه ها، استفاده از هنر و فرهنگی بوده است که منعکس کننده دیدگاه قدیم، دانش کهن و حکمت و فلسفه شرقی است.

 

دهکده فیل ها
دهکده فیل ها  در سال 1973 برای مراقبت از فیل های از کارافتاده که  دیگر توانایی کارهای سنگین در جنگلهای تایلند را ندارند ساخته شد. در اینجا فیل ها آزاد هستند و به دقت ار آنها مراقبت می شود. نمایش هایی همچون فوتبال فیل ها، رژه فیل ها و فیل سواری در جنگل در این مکان اجرا می شود.

گالری

معبد بودای طلاییمعبد بودای خوابیدهرودخانه کوایشهر سوختهآکواریوم دنیای زیر آبخانه مقدس حقیقتدهکده فیل ها

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: