نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
معرفی کشورها >

معرفی کشور تاجیکستان

معرفی کشور تاجیکستان

جمهوری تاجیکستان یکی از کشورهای منطقه آسیای مرکزی است که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به عنوان کشوری مستقل سر برآورد  .
تاجیکستان از جنوب با افغانستان ، از غرب با ازبکستان ، از شمال با قرقیزستان و از شرق با چین همسایه است . اغلب جمعیت این کشور را تاجیک‌ها تشکیل می‌دهند که اشتراک فرهنگی زیادی با ایرانی‌ها دارند .
پس از انقلاب اکتبر ، در سال ۱۹۲۸، جمهوری سوسیالیستی شوروی تاجیکستان (جزئی از اتحاد جماهیر شوروی) تشکیل شد . پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی ، در سال ۱۹۹۱ تاجیکستان به استقلال دست یافت .
در اوایل سال 1992 میلادی جنگ داخلی پنج ساله بین دولت تحت حمایت مسکو و مخالفان اسلام گرا ، به رهبری عبدالله نوری ، در گرفت . در این جنگ ، بیش از ۵۰ هزار نفر کشته و بیش از ۷۰۰ هزار نفر بی‌خانمان شدند . در سال ۱۹۹۷ با وساطت سازمان ملل متحد ، عهدنامه صلح به امضای دو طرف رسید .
کشور تاجیکستان دارای سه استان و یک منطقه خودمختار است : استان ختلان به مرکزیت قفرغان‌تپه ، استان سغد به مرکزیت خجند ، استان قراتگین به مرکزیت کافرنهان ، منطقه خودمختار کوهستان بدخشان به مرکزیت خاروغ .
65 درصد از جمعیت این کشور تاجیک هستند ، 3/25درصد ازبک و 1/1 درصد روس . اقلیت‌های کوچک دیگری از قبیل اوکراینی‌ها ، چینی‌ها ، کره‌ای‌ها ، تاتارها و غیره نیز در تاجیکستان وجود دارند که 6/2٪ از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند . دین اکثریت مردم اسلام است .
امام‌علی رحمان از سال ۱۹۹۲ پس از استعفای اجباری رحمان نبی ، نخستین رهبر این کشور پس از استقلال از اتحاد جماهیر شوروی سابق ، به مقام ریاست شورای عالی تاجیکستان منصوب شد .
در سال ۱۹۹۴، رحمان به مقام ریاست جمهوری انتخاب شد . پس از اتمام دوره پنج ساله‌ او مجدداً در سال ۱۹۹۹ به مدت هفت سال دیگر به این مقام برگزیده شد .
آخرین انتخابات در تاجیکستان در سال 2005 میلادی برگزار شد که ناظران بین‌المللی مدعی بودند در آن تقلب صورت گرفته است . به همین دلیل انتخابات دیگری در نوامبر سال 2006 میلادی برگزار شد که احزاب اصلی مخالف دولت آن را تحریم کردند .
تاجیکستان یکی از معدود کشورهای منطقه آسیای مرکزی است که احزاب مخالف فعال و رسمی دارد که هم در مجلس فعال هستند و هم در دولت .
اقتصاد در تاجیکستان
تولید ناخالص داخلی تاجیکستان در میان کشورهای آسیای مرکزی از همه کمتر است . کوهستانی بودن آن سبب شده تنها هفت درصد از خاک آن قابل استفاده باشد . پنبه مهمترین محصول کشاورزی آن است .
این کشور از تنوع مواد معدنی برخوردار است اما مقادیر آنها اندک است . در حال حاضر تقریبا دو سوم جمعیت آن در فقر به سر می‌برند . تولید ناخالص داخلی این کشور در سال 2006 میلادی 521/9 میلیارد دلار بود .
نرخ بیکاری در این کشور 12 درصد است و 64 درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند . نرخ تورم در تاجیکستان در سال 2006 میلادی 9/11درصد بود .
این کشور منابع اندکی از نفت دارد و روزانه 8/252 بشکه نفت تولید می‌کند .
شرکای صادرات تاجیکستان که به آلومینیوم ، برق ، پنبه ، میوه ، سبزیجات محدود می‌شود کشورهای هلند (7/40 درصد) ، ترکیه (7/31 درصد) ، ایران (4/5 درصد) ، ازبکستان (8/4درصد) و روسیه (7/4 درصد) است .
واردات به تاجیکستان بیشتر از کشورهای روسیه (6/24 درصد) ، قزاقستان (8/10 درصد) ، ازبکستان (2/10درصد) ، چین (6/8 درصد) و آذربایجان (8 درصد) است .
ارتباطات در تاجیکستان
در این کشور 280 هزار و 200 خط تلفن ثابت وجود دارد و 265 هزار خط تفلن همراه . شش ایستگاه تلویزیونی برنامه پخش می‌کنند و دو هزار و 50 میزبان اینترنتی دارد .
تعداد کاربران اینترنت در این کشور 19 هزار و 500 نفر است .

تاجیکستان در یک نگاه
معرفی اجمالی

زبان : -

دین : -

تعداد توریست : -

رشد جمعیت : -

ساختار دولتی

پایتخت : دوشنبه

حکومت : -

تعطیل ملی : -

احزاب سیاسی : -

ساختار اقتصادی

واحد پول : -

شرکاء تجاری : -

کشاورزی : -

صنعت : -

رشد اقتصادی : -

ساختار ارتباطات

خط تلفن : -

همراه : -

کاربر اینترنت : -

شناسه اینترنت : -

سایت : -

ساختار جغرافیایی

مساحت : -

آب و هوا : -

همسایه ها: -

منابع طبیعی : -

اختلاف ساعت: -

ساختار حمل و نقل

خطوط نفت : -

زمینی: -

راه آهن: -

آبی: -

فرودگاه: -