نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
معرفی کشورها >

معرفی کشور ترکمنستان

معرفی کشور ترکمنستان

ترکمنستان کشوری در آسیای میانه است . نام این کشور از زبان فارسی گرفته شده که به معنی سرزمین ترکمن‌هاست .
پایتخت این کشور عشق‌آباد است و این کشور تا سال 1991 این کشور بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بود .
ترکمنستان از جنوب با افغانستان ، از جنوب غربی با ایران ، از شمال شرقی با ازبکستان ، از شمال غربی با قزاقستان و از غرب با دریای خزر هم‌مرز است .
87 درصد از جمعیت این کشور مسلمان هستند . بر اساس آمارهای بین‌المللی ترکمنستان پنجمین کشور جهان از نظر سرعت رشد تولید ناخالص ملی است . همچنین این کشور از نظر مواد معدنی غنی است .
در ترکمنستان تنها یک حزب وجود دارد که رئیس آن و رئیس‌جمهور مادام‌العمر ترکمنستان ، تا 21 دسامبر سال 2006 میلادی صفرمراد نیازاف بود . پس از مرگ او در سال 2007 در این کشور انتخابات برگزار شد . قربان‌قلی بردی ‌محمداف با 89 درصد آرا در انتخابات پیروز شد و در 14 فوریه سال 2007 سوگند یاد کرد .
ترکمنستان پنج استان با نام‌های آخال ، بالکان ، داش‌حوض ، لباب و مرو . وسیع‌ترین استان آن استان بالکان است و پرجمعیت‌ترین استان ، مرو . شهرهای مهم این کشور عشق‌آباد ، ترکمن‌باشی و داش‌حوض است .
جمعیت ترکمنستان بر اساس آمارهای سال 2007 میلادی پنج میلیون و 97 هزار و 28 نفر است . میانگین سنی زنان 3/22 و مردان 7/21 سال است .
مساحت ترکمنستان 488 هزار و 100 کیلومتر مربع است و از نظر وسعت پنجاه و دومین کشور جهان است . مرز آبی این کشور با دریای خزر یک هزار و 768 کیلومتر است .
85 درصد مردم این کشور ترکمن ، پنج درصد ازبک ، چهار درصد روس و شش درصد هم باقی قوم‌ها هستند . 98.8 درصد از مردم آن باسوادند .
مهمترین محصول ترکمنستان کتان است که بیش از نیمی از زمین‌های کشاورزی این کشور را در بر می‌گیرد و از نظر تولید کتان دهمین کشور جهان است . البته کاهش محصول در سال‌های اخیر سبب کاهش 50 درصدی صادرات کتان از این کشور شده است .
ترکمنستان پنجمین کشور جهان از نظر منایع گاز طبیعی است . دولتمردان این کشور تلاش دارند با استفاده از منابع غنی گازی و کتان این کشور وضعیت اقتصادی آن را بهبود بخشند .
در سال 2004 میلادی نرخ بیکاری در این کشور 60 درصد بود . علت اصلی فقر و بیکاری در این کشور بسته شدن راه‌های اصلی صدور گاز طبیعی در فاصله سال‌های 1998 تا 2004 بود . البته در این سال‌ها تولید ناخالص ملی این کشور افزایش یافت زیرا قیمت جهانی گاز بالا رفت .
در سال 2006 دولت ترکمنستان قیمت فروش گاز طبیعی به عمده‌ترین خریدارش ، روسیه را از 66 دلار برای هر هزار مترمکعب به 100 دلار افزایش داد .
58 درصد مردم این سرزمین زیر خط فقر هستند . درآمد سالانه دولت این کشور 803/1میلیارد دلار است . این کشور علاوه بر گاز طبیعی نفت هم دارد و روزانه 213 هزار و 700 بشکه نفت تولید می‌کند که 95 هزار بشکه آن در خود این کشور مصرف و بقیه صادر می‌شود .
بر اساس آمارهای سال 2001 میلادی ترکمنستان 4/2 تا پنج میلیارد دلار بدهی جهانی دارد .
64 هزار و 800 کاربر اینترنت در این کشور وجود دارد . چهار کانال تلویزیونی در این کشور برنامه پخش می‌کنند که همه آنها دولتی هستند .

ترکمنستان در یک نگاه
معرفی اجمالی

زبان : -

دین : -

تعداد توریست : -

رشد جمعیت : -

ساختار دولتی

پایتخت : عشق‌آباد

حکومت : -

تعطیل ملی : -

احزاب سیاسی : -

ساختار اقتصادی

واحد پول : -

شرکاء تجاری : -

کشاورزی : -

صنعت : -

رشد اقتصادی : -

ساختار ارتباطات

خط تلفن : -

همراه : -

کاربر اینترنت : -

شناسه اینترنت : -

سایت : -

ساختار جغرافیایی

مساحت : -

آب و هوا : -

همسایه ها: -

منابع طبیعی : -

اختلاف ساعت: -

ساختار حمل و نقل

خطوط نفت : -

زمینی: -

راه آهن: -

آبی: -

فرودگاه: -