نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
معرفی ایران >

استان اصفهان

معرفی استان اصفهان

استان اصفهان یکی از استانهای ایران است . این استان با مساحتی حدود ۱۰۵٬۹۳۷ کیلومتر مربع بین ۳۰ درجه و ۴۳ دقیقه تا ۳۴ درجه و ۲۷ دقیقه عرض شمالی خط استوا و ۴۹ درجه و ۳۶ دقیقه تا ۵۵ درجه و ۳۱ دقیقه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ قرار دارد . این استان که در مرکز ایران واقع شده ‌است و از شمال به استان‌های مرکزی ، قم و سمنان ؛ از جنوب به استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد ؛ از غرب به استان‌های لرستان ، خوزستان ، چهارمحال و بختیاری و از شرق به استان یزد محدود است . اصفهان قطب تولید آهن ، فولاد ، مصالح ساختمانی و پتروشیمی در ایران است .
10 درصد از بیابان‌های ایران در استان اصفهان است که بخش اعظم آن را شهرستان‌های خور و بیابانک ، اردستان ، نطنز ، آران و بیدگل ، کاشان و اصفهان شامل می‌شود . حدود ۳۴۰ هزار هکتار از جنگل‌های دست ‌کاشت ایران نیز در استان اصفهان و از این وسعت ۹۰ هزار هکتار در شهرستان اردستان قرار دارد .

مردم استان اصفهان به طور عمده از مردم فارس هستند . قومهای مختلف دیگری نیز در این استان ساکن هستند که به ترتیب جمعیت عبارتنداز : بختیاری‌ها ، لرها ، ترک‌ها ، ارمنی‌ها ، گرجی‌ها ، یهودی‌ها ، کولی‌ها و عرب‌ها .
بیشتر مردم این استان مسلمان هستند همچنین مسیحیان ، کلیمیان و زرتشتیان نیز اقلیتهای غالب توده مردمی استان اصفهان را تشکیل می‌دهند . تفکیک دین خانوارهای استان چنین است : ۴۵۵٩٢۵۶ کل خانواده استان اصفهان ، ۴۵۳۲۰۳۰ خانواده مسلمان ، ٩١٣٠ خانواده مسیحی ، ۹۵۱ خانواده کلیمی ، ۴۴۵ خانواده زرتشتی ، ۷۰۵۰ خانواده متدین به سایر دینها در استان زندگی می‌کنند .

استان اصفهان یکی از بزرگ‌ترین مراکز تولید انواع مختلف صنایع دستی ایران بشمار می‌رود . این استان از دیرباز گهواره هنرهای زیبا و صنایع دستی بوده ‌است . تزئینات آجری ، کاشی کاری ، گچ بری و انواع خط در آثار تاریخی اصفهان ، از قرن‌ها پیش تا دوره معاصر ، بر اطراف و جوانب مناره‌ها و داخل و خارج مساجد ، قصرها و هنرهای زری دوزی و قلم کاری ، ترمه و نقره کاری و زرنگاری و رونویسی انواع کتاب ، قرآن و قطعات نگارگری و نقاشی جملگی به مرکزیت هنری اصفهان گواهی می‌دهند .
سیم کشی ، زرکشی ، زربافی ، گلابتون دوزی ، منبت گلپایگان ، پولک دوزی ، زنجیره بافی ، قالی بافی و نساجی از صنایع دستی رایج اصفهان است . این صنایع در عهد شاهان صفوی رونق فراوان داشت . در دوران قاجاریه ، بازار صنایع دستی در اصفهان از رونق افتاد . ولی بعد از انقلاب مشروطه باز توسعه یافت . به طور کلی طرح و نقش عموم دست ساخته‌های اصفهان اعم از فرش و قلمکار و ظروف قلم زنی و کاشی ، دوختنی‌های روی پارچه تحت تأثیر طرحهای تزئینی دوران صفویه قرار دارد و طراحان اصفهان ، به نسبت قدرت درک و مهارت خود از آثار قدیمی برمی‌گیرند و با خلاقیت خود ، آنها را زیباتر می‌سازند .

موزه هنرهای معاصر ، اصفهان
موزه هنرهای تزیینی ، اصفهان
موزه صنایع دستی و هنرهای سنتی ، اصفهان
کاخ موزه چهل ستون ، اصفهان
موزه کلیسای وانک ، اصفهان
موزه تاریخ طبیعی ، اصفهان
موزه علوم و فنون آموزش پرورش ، اصفهان
موزه آب ، اصفهان
موزه شهدا ، اصفهان
گنجینه سنگ نوشته‌ها ، تخت فولاد
باغ موزه پروانه‌ها

جاذبه های گردشگری استان اصفهان