نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

مضمون چیست؟- قسمت اول

تعداد بازدید : 200
تاریخ : 1395/04/24

مضمون در لغت به معنای مفهوم و معنی است و در اصطلاح به معنی مقصود و درونمایه و اندیشه به کار می رود و معادل انگلیسی آن تم (theme) می باشد.
مضمون عصاره داستان یا فیلم است که اگر از کسی پرسیده شود این داستان یا فیلم راجع به چیست پاسخ همان مضمون داستان می باشد.
نویسنده میتواند در پایان فیلم نسبت به تم خود اظهار نظر کند یا خیر، مثلا فیلم ابد و یک روز که با موضوع فداکاری است، در پایان دقیقا مشخص می کند که انسان باید برای خیلی چیزها فداکاری کند حتی اگر خیلی چیزهای دیگر را ازدست بدهد. کرد و یا بر عکس مثل فیلم نهنگ عنبر، نویسنده پاسخ واضحی نمیدهد که از بین پای عشق ایستادن و عمر، کدام ارجحیت دارد.
مضمون را می توان به شکل مستقیم یا غیر مستقیم بیان نمود. البته بیان مستقیم آن کاری سطحی است که تازه کار ها انجام می دهند ولی کار درست تر و تاثیر گذار بیان مضمون به شکل غیر مستقیم است بدین صورت که در طول داستان به صورت غیر محسوس و در لایه  دوم داستان مطرح شود و در ناخودآگاه بیننده تاثیر بگذارد. شاید بد نباشد که مضمون در جایی از فیلم در یک دیالوگ کوتاه بیان شود. آنچه که مهم است هر داستان شرایط خود را دارد و نویسنده باید با توجه به دغدغه شخصی خود، نوع روایت داستانی، مضمونی داستان ، شخصیتهای داستان و تاثیری که می خواهد مضمون بر مخاطب بگذارد محل بیان مضمون و نوع بیان آنرا را تعیین نماید.
اشکال نویسنده های تازه کار این است که می خواهند بر اساس مضمون داستان بنویسند مثلا می گویند می خواهم داستانی براساس دروغ بنویسم و بعد شروع به نوشتن می کنند. اما در آخر، داستانی خلق میشود که سرشار از شعار و بزرگنمایی است.
مضمون همیشه از دل داستان بیرون می آید و نباید مضمون را در داستان قرار داد. این که مضمون از دل داستان بیرون بیاید بر می گردد به سواد، جهان بینی و دغدغه نویسنده، او قبل از نوشتن، دغدغه هایی در ذهن دارد و وقتی داستانی می نویسد مضامین مورد نظرش در داستانهایش مستتر می کند مانند اصغر فرهادی ، ابراهیم حاتمی کیا ، مصطفی کیایی و حتی مسعود ده نمکی.