امروز دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶21 August 2017
جستجوی سفربانک
های جیمبو، بلیط آنلاین هواپیما
close
اخبار آژانس ها >

دغدغه مان را بنویسیم- قسمت دوم

دغدغه مان را بنویسیم- قسمت دوم
234 : تعداد بازدید
: تیتر خبر
1395/04/13
: تاریخ

در مقاله قبل در مورد دغدغه و لزوم این که چرا باید از بین آن همه موضوع و مضمون(Theme) به دغدغه خود بپردازیم کمی صحبت کردم. در این مقاله قصد دارم بیشتر درباره دغدغه صحبت کنم.
چند وقت پیش از طرف یکی از دفاتر فیلم سازی، بنده و تعدادی دیگر از دوستان فیلم نامه نویس را برای پروژه ای دعوت به کار کردند. خب از پیش مشخص بود که کار سفارشی خواهد بود و ما باید آن چیزی را بنویسیم که تهیه کننده می خواهد.(چرا این طوری نگاه می کنید، آدم پول لازم ندیدید)
البته گارد خاصی نداشتم چون احساس می کردم میتوانم تحت مضامینی که آن دفتر می خواهد، دغدغه خود را بنویسم، خیلی زود شاید 10 طرح من رد شد، چون من دغدغه های خود را می نوشتم و آن ها هم دغدغه های خود را تایید می کردند، خلاصه سرتون رو درد نیارم بعد حدود 10 ماه دو تا از طرح ها اونم با پلیس بازی خلاصه تایید شد و دست آخر هم چیزی که رفت برا تولید اونی که من میخواستم نبود و من با همه احترامی که برا اون دفتر قائل بودم، ولی خداحافظی کردم.
تو این داستان هیچ کدام از طرفین مقصر نبودند، بلکه هر طرف دوست داشت در مورد زاویه دید خود از یک موضوع حرف بزند، چه بسا در مواقعی دغدغه هر دو یکی بود ولی زاویه های دیدمان فرق داشت.(در مورد زاویه دید بعدا بیشتر حرف میزنیم) مثلا من دوست داشتم در مورد فقر داستان بنویسم، همان موضوعی که دغذغه و فکر و ذکر بود، از همان خواستگاه آمده بودم، محله زندگی من پر بود از این دست مشکلات، اما تلویزیون دوست داشت در مورد نیکی فیلم بسازد. شاید نیکی کردن مقوله بسیار مهمی است، ولی دغدغه ذهنی من نبود و حتی اگر به من میگفتند که از نیکی بگو، از زاویه فقر به آن نگاه می کردم، چون از این زاویه میتوانستم مطالب را خوب توضیح دهم و با گوشت و پوست من اجین شده بود، من این قشر و این مشکل را خوب میشناسم و میتوانم داخل زندگی یک قهرمان از همین دست بشوم، روزهای او را لمس کنم و شرایطش را به تصویر بکشم. لذا همواره از بین هر ایده ای و هر موضوعی، به سراغ دغدغه خودم از آن موضوع میروم.

گالری

نظر شما

نام و نام خانوادگی :

ایمیل :

  نشان داده نخواهد شد

نظرات :

تبلیغات در سفربانک
پیگیری سفر ارزان
شماره همراه: شماره پیگیری:
ثبت نام / لاگین بلیط های چارتری
نام و نام خانوادگی: ایمیل: شماره همراه: