نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

پای صحبتهای مدیرعامل آژانس ناخدای سفر، جوانی که 3 زبان می داند

ساعت 4 عصر موعد مصاحبه من  با آقای «حمید کریمی» مدیرعامل آژانس «ناخدای سفر بود».تابلوی قرمز رنگ آژانس را از لابه‏لای شاخه‏های  پاییزی درختی که جلوی ساختمان کاشته شده بود دیدم و از پله‏ها بالا رفتم.
آقای کریمی جوان 34 ساله‏ای بود که نگاهی تخصصی و دراز‏مدت به کارش داشت. بیش از سه زبان می‏دانست و معتقد بود که هر آنکه می خواهد به صورت تخصصی و نه صرفا برای داشتن یک کار، در حیطه آژانس‏های مسافرتی کار کند، هر چه بیشتر زبان بداند، بهتر است. او ارزش سفر را باور داشت و انگیزه بالایی برای کار کردن در این حیطه داشت اما در عین‏حال می گفت به قدری شرایط کنونی کشور دست و بالشان را بسته است که ایده‏ها و انگیزه‏هایش- از کار در زمینه توریسم سلامت تا توریسم ورزشی- مجال بروز ندارد و همین که توانسته است در این شرایط، آژانس را دایر نگه دارد و حقوق کارمندانش را پرداخت کند، خود یک موفقیت به حساب می‏آید.

کار کردن با هتل‏های خوب و قاعدتا قدری گران، یکی از شاخصه‏های آژانس ناخدای سفر است
 حمید کریمی به خبرنگار سایت «سفربانک» گفت: بیش از 95 درصد هتل‏هایی که به مشتریان فروخته‏اند هتل های 4 تاپ یا 5 ستاره هستند. اغلب مشتریان ناخدای سفر افرادی هستند که به واقع اهل سفرهستند و حاضرند برای سفر هزینه کنند. ناخدای سفر تنها با هتل‏های خوب و قاعدتا گران کار می کند و به کیفیت خدمات سفرش اهمیت می‏دهد و بنابراین شاید تورهایش قدری گران است اما مشتریان خود را دارد چرا که مسافرانش حاضرند برای داشتن سفر کیفی‏تر هزینه کنند و از سوی دیگر به دریافت این خدمات کیفی از سوی ناخدای سفر، اعتماد دارند چنانچه در این دو سال و اندی که این آژانس در حال کار است هیچ شکایتی از آن به سازمان میراث فرهنگی صورت نگرفته است. کریمی علت این امر را اهمیت دادن آژانس به کیفیت کار عنوان کرد و در این خصوص ادامه داد: بیشتر پرسنل حداقل یک زبان می دانند, آنها  مدام در حال گشت در اینترنت و رصد کردن خدمات سفر هستند, خودم بیشتر زمانم را در آژانس می گذرانم و به اصطلاح بالا‏سر کار حضور دارم.

شاید بتوان گفت بیشتر تخصص آژانس ناخدای سفر در برگزاری تورهای ترکیبی است
آژانس ناخدای سفر یکی از حدود 20 آژانسی است که به طور مستقیم تورهای ترکیبی برگزار می کنند یعنی مسافران این تورها در قالب یک تور به چند کشور سفر می‏کنند. تورهای نمایشگاهی یکی دیگر از حیطه‏های کاری این آژانس است که معمولا در شرق دور و کشورهای همسایه و گهگاهی اروپا برگزار می‏شود.
95درصد خدمات آژانس ناخدای سفر کاملا بدون واسطه صورت می گیرد؛ آژانسی که 10 نفر  پرسنل مستقیم دارد و در یک واحد ساختمانی دایر است. تورهای تایلند که به صورت خانوادگی و منظم برگزار می‏شود و تور مالدیو که از امسال فعال شده است, برخی از تورهای خارجی این آژانس است. ناخدای سفر در بخش تورهای داخلی نیز فعال است اما توان این آژانس بیشتر متوجه تورهای خارج از کشور شده است.

در سال جاری با هتلها و رزوراسیون آنلاین بسیاری قرداد بسته‏ و خود را قوی کرده ایم

مدیرعامل آژانس هواپیمایی ناخدای سفر در ادامه گفت وگو با خبرنگار سایت سفربانک، با بیان اینکه در سال جاری با هتلها و رزرواسیون آنلاین بسیاری قرداد بسته، در این بخش هزینه کرده و خود را قوی ساخته ایم، ابراز امیدواری کرد که بتوانند با ثبات بیشتر یافتن شرایط کشور، از پتانسیل مذکور بهره مند شوند. او ادامه داد: رشد در ثبات نسبی شرایط کاری است و در شرایط پر‏نوسان تنها واسطه های سودجو هستند که نفع می‏برند.
 کریمی که سابقه 10 سال کار در حیطه آژانس‏های مسافرتی را دارا بوده و دو سال و اندی است که آژانس ناخدای سفر را دایر کرده است، ضمن بیان این مطلب که مسافران آژانسش بیشتر حاصل تجربه‏ها و رابطه‏های کاری قبلی او هستند و یا بر اثر تبلیغ شدن دهان به دهان آژانس از طریق مسافرانی که از خدمات ناخدای سفر راضی بوده‏اند، با این آژانس آشنا شده‏اند و می‏افزاید: امروزه مسیرهای تبلیغاتی ای همچون  تبلیغ در جراید بسیار کم مثمر‏ثمر واقع می‏شوند.
آموزش مهم ترین مسئله‏ای است که مایلم در این مصاحبه به آن پرداخته شود
شاید بتوانم بگویم تمام مدیران عاملی که تا کنون با آنها مصاحبه کرده‏ام بیش از هر چیز بر امر آموزش تاکید داشته‏اند. آقای کریمی نیز آموزش را مهم ترین مسئله ای عنوان کرد که مایل بود در این مصاحبه به آن پرداخته شود. اینکه پرسنل آژانس‏های مسافرتی همواره در حال به روز کردن مهارتها و دانش خود باشند و نیز مدیران عامل از افراد ضعیف در مجموعه خود استفاده نکنند چرا که کار در آژانس یک کار تخصصی است و همگان نمی توانند از عهده آن برآیند.

سفر موجب انبساط روح، پر گرفتن اندیشه و گشایش در زندگی است
کریمی فردی است که ارزش سفر را باور دارد و معتقد است که سفر موجب جاری شدن وجود آدم از ظرف محدود زندگی رزومره و بنابراین انبساط روح و پر گرفتن اندیشه می شود. او معتقد بود یکی از علل عصبانیتی که در فضای شهری تهران در رفتارهای مردم دیده می شود، کمتر سفر کردن مردم است. او چنان ارزش سفر را باور دارد و آن را یک نیاز جدی زندگی می داند که آرزویش برای مردمش این است که بتواند لااقل سالی یک سفر داشته باشند.

آیا شما هفته ای چند توریست در خیابانهای اطراف فاطمی می بینید؟
کریمی با اشاره به علاقه‏مندی‏اش برای برگزاری تورهای ورودی و مشکلات این حیطه، قویا از آمار 3 میلیون توریست ورودی که از سوی برخی مسوولین عنوان می شود، ابراز تعجب کرد و گفت: به نظر می رسد که در این آمار مهاجران کشورهای همسایه نیز محاسبه شده است چون اگر چنین آماری واقعی بود ما باید روزی چند توریست در اینجا- خیابانهای اطراف میدان فاطمی که قلب تهران است-  می دیدیم اما چنین نیست.

توریسم ایران تا وقتی که خصوصی نشود شکوفا نمی شود
مدیرعامل آژانس هواپیمایی ناخدای سفر گفت: تا وقتی که دولت به نقش عالیه حمایتی و نظارتی خود اکتفا نکرده و انجام تبلیغات گسترده جهانی به منظور نمایش جاذبه های توریستی ایران را به عهده نگیرد و در ریزترین مسایل حیطه توریسم ورود نکند بلکه کار را به خود آژانس ها بسپرد و یک انجمن صنفی قوی در حیطه آژانس های مسافرتی شکل نگیرد، توریسم ایران قد علم نمی کند. به عبارت دیگر تا توریسم ایران خصوصی نشود شکوفا نمی شود. وی اضافه کرد: شکوفایی توریسم ورودی برکات اقتصادی زیادی به همراه دارد زیرا پولی که توریست وارد کشور می کند از طرقی چون پرداخت کرایه تاکسی وهزینه خرید کالا و صنایع دستی به طور مستقیم و سریع به زندگی عموم مردم تزریق می شود.
آژانس ها از ورود به عرصه برگزاری تور برای مسابقات جام جهانی می ترسند
کریمی گفت: تا وقتی که در شبکه‏های جهانی، تبلیغات گسترده صورت نگیرد و دولت در این خصوص هزینه نکند و سیاست گذاری‏های اصلی را به عهده گرفته و خود کار را به آژانس‏ها که کارشناسان این حیطه هستند نسپرد، توریسم ورودی فعال نمی شود. وی ادامه داد: بالاخره آژانس‏داران نیز در حال زندگی در این کشور هستند و آداب و رسوم و فرهنگ و زمینه‏های مذهبی و آیینی مردم را می شناسند و کمتر و بیشتر به آن معتقد هستند.
وی ادامه داد: هم اکنون نه تنها آژانس‏ها در برابر نوسانات بازار حمایت نمی شوند بلکه در منگنه نیز قرار دارند، مثلا اکنون که در آستانه مسابقات جام جهانی قرار داریم و آژانس‏ها می‏توانند از هم اکنون روی تورهای برزیل کار کنند اما از ورود در این حیطه بیمناک هستند چون می ترسند که در معرض نوساناتی قرار گیرند که ضررهای هنگفت و حتی ورشکست کننده‏ای برای آنها به همراه داشته باشد.

سازمان میراث فرهنگی متولی انتخابات در صنف آژانس ها شود
کریمی معتقد است که وجود یک انجمن صنفی که قدرتش را از آرای عمومی آژانس داران بگیرد و در برابر رای دهندگان پاسخگو باشد یکی از گمشده‏های این صنف است و وجود چنین انجمن صنفی‏ای می تواند قدم‏های بلندی برای رفع مشکلات بسیار امروز این صنف بردارد. او از سازمان میراث فرهنگی می خواهد که متولی برگزاری چنین انتخاباتی شود.
کار خوب است که ماندگاری می آورد
این مدیرعامل جوان سعی کرده است که به دور از هیاهو و در آرامش خاطر، کار خوب و تخصصی انجام دهد و معتقد است که کار خوب جنبه سودآوری خود را نیز تضمین می کند. او گفت: ممکن است در یک بازه زمانی کوتاه مدت، عوامل حاشیه ای، علی رغم چندان خوب کار نکردن یک مجموعه، برای آن مجموعه سود به همراه داشته باشد اما در دراز مدت آنچه مشتری و سودآوری مجموعه را حفظ می کند ارایه کار خوب است و این کار خوب است که موجب ماندگاری می شود. او در بخشی از سخنانش گفت به این معتقد است که روزی انسان دست خداوند است و به تلاش متینانه برای تامین معاش اعتقاد دارد اما نه تقلا و جوسازی و هیاهو.
بازتاب این اعتقاد را در رفتارش می دیدم چرا که حتی هنگامیکه از مشکلات زیاد کارش حرف می زد همچنان در صورتش آرامش و وقار بود.

سخن پایانی
و در پایان برای مردمش آرزو کرد که  بتوانند لااقل سالی یک سفر داشته باشند چرا که از نظر او سفر آدمی را پخته و حالش را نو می کند.


خبرنگار سفربانک: معصومه غنیان