نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

مصاحبه با آقای ایلخانی مدیر آژانس هواپیمایی «ناوبران» یکی از بهترین های تور چین

- آژانس هواپیمایی «ناوبران» یکی از بهترین های تور چین
حتما دوستانی که اهل مسافرت به چین هستند،¬آژانس هواپیمایی «ناوبران» را می شناسند،¬چرا که این آژانس یکی از بهترین¬ها¬ی تور«چین» در کشورمان است.«ناوبران» در هفته حدود 200 مسافر جابه جا می کند که بیش از 80 درصد آنها مسافران چین هستند. اگرچه این آژانس،¬ تورهایی همچون عتبات و یا تور کشورهای اروپایی را نیز در برنامه دارد اما بیشتر به تور چین شناخته می شود، چرا که در این حیطه به صورت تخصصی کار می کند و به قول آقای «محمد ایلخانی» مدیرعامل این آژانس، «ناوبران» در امر برگزاری تور چین، کاملا پخته شده است.
 برای گفت و گو با آقای ایلخانی، به محل آژانس ناوبران بعد از چهار راه سهروردی رفتم .کمی پیاده روی از ایستگاه مترو مفتح، برای رسیدن به آژانس، کافی بود. آقای ایلخانی همانطور که از نحوه صحبت کردنشان هنگام مکالمه تلفنی مشخص بود، از آن دسته افرادی بود که نان دلشان را می خورند؛ افراد متواضعی که نوع دوستی و احترام به ذات انسانها - فارق از موقعیتی که دارند- جزو اصول نهادینه شده شخصیتی آنهاست.
«یک نکته از این دفتر گفتیم و همین باشد»؛ یعنی تنها همین خصوصیت اخلاقی آقای ایلخانی، برای رهنمون کردن  ذهن من  به علت موفقیت آژانس کافی بود، چراکه صداقت، امانتداری و صمیمیت با مشتری و اهمیت دادن به دل مشغولی های او برای سفر، برگ برنده یک آژانس مسافرتی است و به نظر می رسد ناوبران این برگ برنده را در اختیار دارد.

- چانچه دولت آقای روحانی برای آژانس¬های هواپیمایی فعال، منبع ارزی جداگانه در نظر بگیرد،امری به جا خواهد بود
گفت و گو با آقای ایلخانی را با این پرسش آغاز کردم که «ترجیح می دهید چه نکته ای در حیطه کار آژانس داری، رسانه ای شود؟» و ایشان در پاسخ, به مسایل ارزی اشاره کرد و با بیان اینکه با شتاب گرفتن این مشکل، تورهای بسیاری کنسل شده و مسافران بسیاری را از دست داده اند، گفت: چنانچه دولت محترم، برای آژانس های فعالی که خود برگزار کننده تور بوده و دلسوزانه کار می کنند، منبع ارزی جداگانه ای در نظر بگیرد، امری به جا خواهد بود.


- داشتن کارگزار مستقیم و راهنمایان تور قوی ازعلل موفقیت تور چین آژانس ناوبران است
و سوال دوم اینکه «علت موفقیت تور چین شما چیست؟» ایشان با اشاره به داشتن ارتباط نزدیک با تمام خطوط هواپیمایی و دارا بودن کارگزار مستقیم در چین و با اضافه کردن این مطلب که  کارگزار آنها یکی از بهترین کارگزاران چینی است، گفت: این دو نکته موجب می شود که بتوانیم سفر را با قیمتهای مناسب تر و ارزان تری تمام کنیم و این موجب جلب مشتری می شود. وی همچنین 50 درصد موفقیت تور چین را مرهون  راهنمایان قوی تور دانست و اضافه کرد: این راهنمایان با چندین زبان آشنا هستند و کشور چین را به اندازه ایران می شناسند و بنابراین می توانند به خوبی مسافران را برای تامین اهداف سفرشان راهنمایی کنند.

- با تور واسطه ای کاملا مخالفم
 وی با بیان اینکه توری برگزار نمی کند مگر آنکه کارگزار مستقیم در کشور مقصد داشته باشد، گفت:¬¬¬¬¬¬¬¬¬ این استراتژی موجب کیفی تر شدن کار و سرگردان نشدن مسافران می شود.

- همیشه حق با مسافر است
آقای ایلخانی با بیان اینکه مسافران ولی نعمت ما هستند، گفت: گاهی مسافر گله ای دارد که شاید افکار عمومی حق را به وی ندهد اما من حق را به او می دهم و همین خود موجب ارضا و آرامش مشتری می شود. وی از مسافران در خواست کرد که دلخوری خود را به طور مستقیم با مدیریت مطرح کنند و مطمئن باشند که مدیریت، رضایت آنها را جلب خواهد کرد و در این خصوص مثال آورد: مواردی بوده که با وجود تلاش ما برای نبودن کم و کاستی اما به جهت اختلاف سلیقه ها، مشتری شکایتی داشته است و من با بیان اینکه در سفر بعدی برای او امتیازی قائل خواهم شد، رضایت او را جلب کرده ام و این مانع از دامنه پیدا کردن نارضایتی و ناراحتی مشتری شده است. وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه همسر و دو فرزندش نیز در آژانس ناوبران مشغول به کار هستند و سایر کارکنان نیز حتی المقدرور از دوستان نزدیک انتخاب شده اند، این امر را موجب ایجاد فضای صمیمی تر و فعال تر در آژانس و به تبع آن رضایت بهتر مشتریان عنوان کرد.
 
- تخصصی کار نکردن، یکی از مهم ترین آفات روز جامعه آژانس های مسافرتی است
مدیر عامل آژانس هواپیمایی ناوبران، تخصصی کار نکردن را یکی از مهم ترین آفت های روز جامعه آژانس های مسافرتی دانست و از همکارانش در خواست کرد که دست از رقابت بی مورد بردارند و قبل از برگزاری هر توری کاملا جوانب آن را بسنجند و در صورت توان پوشش دادن جنبه های مختلف کار، آن تور را برگزار کنند تا ناگزیر نشوند که هنگام نزدیک شدن به زمان حرکت، با دادن پیامک های انبوه تبلیغ تور دقیقه90و شکستن قیمت، در پی پر کردن صندلی های خالی خود باشند؛ چرا که این امر موجب سرشکستگی صنف آژانس¬هاست و این تلقی را در اذهان عمومی ایجاد می کند که آژانس¬ها بیکار هستند یا توان مدیریت و زمانبندی درست کار را ندارند.

- پاره پاره بودن صنف آژانس داران، مانع قوی عمل کردنش است

وی با بیان اینکه سالهاست که صنف آژانس¬داران یکپارچه نیست و چندین جامعه صنفی در این حیطه وجود دارد، گفت: این چند پاره بودن، مانع قوی عمل کردن صنف در مجامع دولتی است. وی راه برون¬رفت از این وضعیت را انتخابات حقیقی و یکپارچه عنوان کرد تا به این طریق، با روی کار آمدن یک مدیریت جوان، جدید و دلسوز، صنف بتواند قد علم کند. وی گفت: با وجود وقت¬گیر بودن فعالیتهای صنفی، بارها خواسته¬ام با هدف منسجم کردن صنف، وارد انتخابات شوم اما دوستان با تبانی نگذاشته اند.

- دل بستن به کار، شرط اصلی موفقیت در آژانس¬داری است
آقای ایلخانی در پاسخ به سوالی مبنی بر ارایه توصیه و رهنمونی به دانشجویان حیطه گردشگری، دل بستن به کار را شرط اصلی موفقیت در آژانس¬داری عنوان کرد و گفت: چنانچه دانشجویان به این کار علاقه داشته باشند، قطعا موفق خواهند شد.

- آرزوی همیشگی من تاسیس یک هتل بوده و هست
وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تا کنون اقدامی زیر بنایی در حیطه کاری¬اش انجام داده است و یا سعی کرده است که راه جدیدی باز کند، گفت: چندین بار شتاب گرفته است که هتلی در اطراف تهران تاسیس کند اما به علت قوانین دست¬وپاگیر وعدم همکاری سازمان گردشگری وقت، موفق به این کار نشده است اما تاسیس یک هتل، آرزوی همیشگی¬اش بوده و هست.

- سخن پایانی
مدیر عامل آژانس هواپیمایی ناوبران، در پایان از همکاران صنفی خود درخواست کرد که دست به دست هم داده و برای ارتقاء سطح آموزش کارمندان خود اقدام کنند تا کارمندان به لحاظ معلومات، به روز باشند و یکپارچه و یکدل به ارتقاء صنف کمک کنند .

گفتنی است آقای محمد ایلخانی متولد 1327 تهران و دارای لیسانس بازرگانی است که درسال 1370 به عنوان مدیر داخلی وارد شرکت ناوبران شده و 5 سال بعد به عنوان مدیر عامل شرکت برگزیده شده است؛ شرکتی که هم اکنون با داشتن تمام مجوزهای لازم و بیش از10 لوح تقدیر از سوی سازمان گردشگری و 30 نفر پرسنل در یک ساختمان 3 طبقه، جزو بهترین هاست و برای رفاه و رضایت مردم این سرزمین می کوشد.

خبرنگار سفربانک:معصومه غنیان