نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

دکتر حسین، مدیر آژانس مسافرتی یادآوران آسیا: گاه واسطه ورود یک تکنولوژی جدید به کشور می شویم

دکتر "علی حسین" مدیر آژانس هواپیمایی "یادآوران آسیا" که تا کنون تورهای نمایشگاهی بسیاری برپا کرده است، گفت: بهترین تجربه من در این کار آن بوه است که گاه واسطه ورود یک تکنولوژی جدید به کشور شده ایم.
"علی حسین" دارای درجه دکترای دامپزشکی از دانشگاه تهران است و ضمن کارهای مربوط به این رشته، به مدیریت آژانس هواپیمایی "یادآوران آسیا" اشتغال دارد. آژانسی واقع در خیابان اسکندری شمالی تهران که تورهای نمایشگاهی برگزار می کند. این آژانس از سال 84 شروع به کار کرده و تا کنون برای نمایشگاه های بسیاری در کشورهایی چون هلند، اسپانیا، آلمان و چین تور برگزار کرده است اما بیشتر تورهای آن متوجه کشور آلمان بوده است. آقای حسین، قرار ملاقات را برای ساعت 8 صبح تنظیم کرده بود.

-    خودتان را معرفی بفرمایید و بگویید چه شد که با وجود تحصیلات دامپزشکی، وارد حرفه اجرای تور شدید؟
علی حسین هستم، 45 سال دارم و متولد شهر ری هستم. یکی از دوستانم در صدد اجرای تور برای یک نمایشگاه دامپزشکی بود و از من  برای بازاریابی، کمک خواست؛ این تجربه را خوشایند یافتم و خود اقدام به گذراندن دوره های لازم و تاسیس آژانسی مستقل کردم.

-    قدری در مورد نحوه شکل دادن یک تور نمایشگاهی و خدمات خودتان صحبت می کنید؟
از راه هایی همچون تماس با انجمن های مرتبط با نمایشگاه هایی که برگزار می شود یا جراید وابسته، با افرادی که در حیطه موضوع آن نمایشگاه مشغول به کار هستند، ارتباط می گیریم و خدمات خودمان را با ایشان مطرح می کنیم و به این طریق مسافران تور را گردهم می آوریم ضمن اینکه بسیاری از مسافران هم خودشان تماس می گیرند و یا مسافران پیشین ما هستند.حتما یک راهنما از تهران با تور همراه می شود. از تمام مناطق دیدنی شهری که وارد آن می شویم، بازدید می کنیم. راهنماهای محلی داریم، یک مترجم هنگام بازدید از نمایشگاه، با گروه همراه است و اگر افراد متقاضی مترجم تخصصی باشند به آنها معرفی خواهد شد. برای بستن قرداد به مسافران کمک می کنیم و هر کمک دیگری که بتوانیم مضایقه نمی کنیم.

-    چرا بیشتر تورهای شما متوجه کشور آلمان است؟
به علت تنوع موضوع های نمایشگاهی در این کشور؛ چرا که از لباس و چوب تا انرژی و موضوع های علمی، سوژه برگزاری نمایشگاه در کشور آلمان هستند. علت دیگر، همکاری خوب اتاق بازرگانی ایران و آلمان با آژانس ها است. همچنین از آنجا که آلمان قلب اروپا است، نزدیکی این کشور به کشورهای اروپایی دیگری همچون فرانسه موجب می شود که چنانچه مسافر بخواهد از کشورهای بیشتری دیدن کند این امکان برای او فراهم باشد.

-    آیا برای نمایشگاه های داخلی هم از خارج کشور تور می آورید؟
تا کنون این کار را نکرده ایم اما در فکرش هستیم به ویژه آنکه سازمان ایرانگردی - جهانگردی، آژانس ها را به ورود گردشگر تشویق می کند.

-    قدری در مورد مزایای تخصصی بودن تور، صحبت بفرمایید.
معمولا افرادی که در یک تور نمایشگاهی شرکت می کنند هم صنف هستند و ارتباطاتی که در این تورها شکل می گیرد موجب غنای کاری آنها می شود. آنها می تواند با همکاران جدید آشنا شوند و ضمن اینکه با بازدید از نمایشگاه، با فن آوری های جدید مربوط به شغلشان رو به رو می شوند و چه بسا آن فناوری را وارد کشور می کنند.

-    آیا در صدد ارائه تورهای تخصصی دیگری به جز تورهای نمایشگاهی هستید؟
بله، به تور درمانی فکر کرده ام.
-    آیا در حرفه خود، کار جدید و مبتکرانه ای انجام داده اید؟
 کار خاصی انجام نشده است اما توانستیم علی رغم موانع، برای خانواده مسافرانمان نیز ویزا تهیه کنیم که مسافران بتواند ضمن بازدید از نمایشگاه، یک سفر خانوادگی را نیز تجربه کنند. همچنین یکی از مشخصه های تورهای ما این است که برای تمام زمان تور، برنامه داریم و زمان آزادی که در اختیار مسافر قرار می گیرد در برنامه ریزی ما لحاظ نمی شود.

-    در حال حاضر، مهم ترین مسایل مطرح در کارتان چیست؟
مهم ترین مسئله، گرفتن ویزا است که بسیار تحت تاثیر مسایل سیاسی است و تا مشکلی پیش می آید گرفتن ویزا بسیار سخت می شود و روز به روز در حال سخت تر شدن است به طوری که حتی نمی توانیم از سفارتها وقت مصاحبه بگیریم. اگر می شد تمهیداتی اندیشیده شود که آژانس هایی که کارشان تور نمایشگاهی است بتوانند از سفارت ها وقت بگیرند، کمک بسیار خوبی برای ما خواهد بود. در مرتبه بعد، کردیت کارتهایی که ما در اختیار داریم از طریق آذربایجان یا کشورهای تازه استقلال یافته روسیه است که آن را بسیاری از کشورهای اروپایی نمی پذیرند و ما ناگزیر از حمل پول نقد هستیم که مسلما این کار را برای ما مشکل می کند.

-    بهترین خاطره
پیدا کردن کلی دوستان خوب در اثنای این کار، بهترین خاطره است.

-    بهترین تجربه و برآیند کار
اینکه آژانس ما واسطه ورود برخی تکنولوژی ها به کشور بوده است بهترین تجربه من است، به عنوان مثال در یک نمیشگاه نوعی رنگ عرضه می شد که به عنوان عایق عمل می کرد یعنی تنها با پاشیدن آن روی بام می شد بام را در برابر باران عایق کرد و نیازی به قیر اندود کردن و یا ایزوگام نبود که یکی از مسافران، نمایندگی آن را در ایرن گرفت و این فن آوری را وارد کشور نمود.

-    سخنی با مردم
اگرچه در هر صنفی افراد متعهد و غیر متعهد وجود دارند، اما در صورت انتخاب درست، مطمئن باشند که سفر با تور نسبت به سفر فردی، تجربه بهتری خواهد بود چرا که برگزار کنندگان تور، شناخت و تجربه بهتری از لوازم و عناصر سفر دارند.

-    سخنی با همکاران
در جواب آنچه نمی دانند بگویند: نمی دانم. هرگاه که می خواهند وارد کار و برنامه جدیدی شوند، پیش از آن، خود را به آگاهی و اطلاعات لازم و کافی در آن زمینه، تجهیز کنند.

-    سخنی با مسوولین
گاهی جمله ای از زبان یک مسئول، زحمات یک ساله یک آژانس را که به زمان میوه چینی رسیده است تحت الشعاع قرار می دهد و آن آژانس نمی تواند ثمره تلاش خود را برداشت کند.

-    سخن پایانی
تشکر از شما

خبرنگار سفربانک:معصومه غنیان