نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

ندا رحیمی، مدیر تور جهانگردان غرب: جای آموزش خیلی خالی است

این بار به سراغ یک مدیر تور رفتیم. خانم رحیمی، فردی بشاش و به مقتضای جوانی، پر شور بود و از حال و هوای صحبت کردنش معلوم بود که تحصیلکرده رشته های وابسته به گردشگری است چرا که  در کلامش یک رویکرد علمی وجود داشت و زاویه نگاهش علمی و حرفه ای بود. ندا رحیمی، 25 سال دارد و تحصیلات کارشناسی و ارشد خود را در رشته" مدیریت جهانگردی" به پایان برده است و هم اکنون مدیر تور آژانس جهانگردان غرب است.
خانم رحیمی دید کلانی به کار در عرصه گردشگری دارد و برخی از طرح هایی که در این حیطه ارایه داده، گویای این رویکرد اوست. او که به کمک یکی از همکلاسی هایش  برای اولین بار امکان بازدید زنان از زورخانه ها را فراهم کرده است، در این خصوص توضیح داد: ما شاهد بودیم که بانوان ارمنستانی و گرجستانی برای یادگیری ورزش زورخانه ای به ایران می آیند تا در المپیک و مسابقات جهانی شرکت کنند در حالیکه بانوان ما فرصت بازدید از این ورزشگاه ها را ندارند بنابراین پیگیر شدیم و توانستیم این امکان را ایجاد کنیم. او همچنین طرحی به دانشگاهش ارایه داده تا امکان بازدید مجازی از موزه ملی به وسیله ویدئو کنفرانس از سراسر نقاط کشور محقق شود. خانم رحیمی همچنین در مقاله فوق لیسانس خود به بحث مدیریت هزینه هتل ها و چگونگی وارد نمودن دانش حسابداری پیشرفته به هتل ها و آژانس ها پرداخته است. او که علی رغم مقاومت خانواده و اطرافیانش از رشته حقوق انصراف داده و وارد رشته جهانگردی شده است،گفت: افکار عمومی ذهنیتی از این رشته ندارد و مهم است که بین مردم نیز این رشته جا بیفتد که خوشبختانه- اگرچه دانشگاه های به نام، کمتر وارد رشته جهانگردی شده اند- اما با اقبال دانشگاههای علمی کاربردی و پیام نور به رشته ما، این امر در حال صورت گرفتن است. او معتقد است که رشته ای که در آن تحصیل کرده علاوه بر جذابیت، کاملا کاربردی است و موجب جهش سطح کار در مشاغل مربوط به گردشگری می شود.

-    " ندا رحیمی" مدیر تور آژانس جهانگردان غرب، در گفت و گو با خبرنگار سفربانک،
جای آموزش را در عرصه مشاغل وابسته به گردشگری بسیار خالی دانست وگفت: گاهی فردی که اقدام به فروش تور می کند حتی اصطلاحات این کار را نیز نمی شناسد و بسیار مهم است که لااقل یک دوره چند ماهه آموزشی برای ورود به این کار وجود داشته باشد.
وی با بیان اینکه بسیار مهم است که این فکر شکل بگیرد که به فروشنده تور به دیده صرف یک بازاریاب نگریسته نشود، گفت: این تصور که فروشنده تور تنها به صرف خوش زبان بودن می تواند فروش کند، اشتباه است و این دانش است که سود می آفریند.
 مدیر تور آژانس جهانگردان غرب، در این خصوص توضیح داد: هنگامی که فروشنده سفر، دروسی مانند روحیات ملل و فرهنگ عامه را گذرانده است می تواند فکر فرد متقاضی سفر را به سمت خرید کالای خود سوق دهد، بدون اینکه از رضایت مسافر کاسته شود، در واقع دانش آموخته این رشته نه تنها توان طراحی بهتر برای سفر را دارد بلکه توان فروش بیشتری نیز دارد.
وی با بیان اینکه هنر یک دانش آموخته گردشگری، توان تغییر فکر یک فرد و نیز ملموس کردن سفر برای متقاضی سفراست و این توان وابسته به دانش است، گفت: چنین فردی به جهت سفرهای زیادی که در دوران تحصیل خود داشته است و نیز درسهای گوناگونی که گذرانده است بهتر می تواند کالای خود را که غیر قابل لمس است، برای متقاضی ملموس کند، که این خود موجب ترغیب متقاضی به خرید می شود. او همچنین به جهت دانش بیشتر می تواند از سطح خدمات موسسات مربوط به خدمات گردشگری همچون هتل ها مطلع تر بوده و مسافران را بهتر راهنمایی کند.
رحیمی همچنین با ابراز تاسف از اینکه هنوز تخصص، در بحث تاسیس و اداره آژانس ها چندان مطرح نشده است، در این رابطه مثال زد: یک سازمان بیمه از دانش آموخته جهانگردی در کارش استفاده نمی کند اما در یک موسسه مربوط به گردشگری، از یک فرد با دیپلم انسانی تا شخصی با فوق لیسانس رشته فنی، شاغل به این کار وجود دارد و هنگامیکه فردی صرفا به علت داشتن سرمایه و بدون اینکه اطلاعات لازم برای این کار و دانش کافی برای چارتر کردن یک پرواز را داشته باشد اقدام به این کار می کند، بازار را به هم می ریزد.

-    علت ضعف درتورهای داخلی و ورودی ، تنها و تنها کمبود تخصص است
این کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی، همچنین علت ضعف درتورهای داخلی و ورودی را تنها و تنها کمبود تخصص دانست و در این خصوص توضیح داد: بسیاری از افرادی که در آژانس های مسافرتی مشغول هستند، تحصیلکرده رشته های غیر مرتبط به این عرصه هستند و این در حالی است که افرادی که دروس مربوط به این حیطه را گذرانده اند نگاه متفاوتی به کار دارند و به آن تنها به عنوان بستری برای فروش و سود بیشتر نگاه نمی کنند بلکه در کنار سود، به اجرایی کردن ایده هایی فکر می کنند که به دنبال داشتن نگاه حرفه ای و علمی به این عرصه، در ذهنشان شکل می گیرد. ایده هایی که علاوه بر ایجاد بستر جدیدی برای سودآوری، موجب رشد گردشگری نیز می شود.
وی در خصوص نگاه کلانی که یک دانش آموخته این حرفه به گردشگری دارد، با اشاره به دروس این رشته از جمله دروس برنامه ریزی تور و طراحی بسته مسافرتی، گفت: شاید فروشنده غیر حرفه ای به این فکر می کند که یک تور تفریحی شناخته شده همچون نمک آبرود بگذارد تا سود بیشتری داشته باشد در حالیکه یک تحصیلکرده این رشته به این فکر می کند که چطور توری طراحی کند که ضمن مطرح شدن خود تور و ضمن معرفی فرهنگ کشورمان، سودآور نیز باشد؛ چگونه مقاصد جدید گردشگری به وجود آورد یا اینکه با اقداماتی همچون ساختن شاندیز در مشهد (و ایجاد امکانات تفریحی ای که موجب جذب مسافر به خارج از کشور می شود) از پتانسیل های خود ایران استفاده کند و مشهد را به قطب گردشگری تبدیل کند و در شرایطی که نیاز به نگه داشتن ارز در کشور داریم به رشد گردشگری داخلی کمک کند.

-    هزینه نوسانات ارز در عرصه خدمات سفر را،آژانس های مادر پرداخت می کنند
خانم رحیمی در پاسخ به این سوال که، مهم ترین مسایلی که مایلید به عنوان مدیر تور آن را طرح کنید، چیست؟ گفت: هزینه بسیاری از نوسان هایی که در بازار خدمات مسافرتی روی می دهد همچون نوسانات ارز، ناگزیر متوجه آژانس های مادر می شود. به عنوان مثال یک خط هواپیمایی که ما بلیط آن را از قبل فروخته ایم جمع می شود و آژانس مجبور می شود که با هزینه خودش پرواز دیگری را برای مسافر هماهنگ کند. یا به دنبال کاهش یا حذف ارز مسافرتی، آژانس مجبور می شود که کمبود مسافر را به ضرر تعدیل کند.
مدیر تور آژانس جهانگردان غرب، گفت: پرواز چارتر کردن، ریسک کامل است چون نمی دانی که آیا  ارزی که با آن پرواز را می خری ماندگار است یا خیر و آیا هنگام تصفیه باید همان ارزی را بدهی که در یک ماه قبل با آن بلیط پیش فروش کرده ای یا خیر.
وی افزود: این در حالی است که آژانس های شناور که در واقع خدمات خود را از ما می خرند از این نوسانات مصون می مانند و موج این تغییرات متوجه آژانس های چارترکننده و مرجع است.

-    مدیر تور موظف است که بر صادقانه رفتار کردن پرسنل فروش نظارت کند
این کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی، در پاسخ به سوالی در خصوص وظایف یک مدیر تور گفت: مدیر تور، موظف به طراحی، نرخ گذاری، ارایه پکیج مسافرتی (هتل، پرواز و خدمات سفر) و در نهایت تضمین خدمات پکیج است. او باید پکیجی را طراحی کند که در خصوص هر جزء آن بتواند پاسخگو باشد.
رحیمی ادامه داد، مدیر تور سقف قیمت یک خدمت را در دفتر مشخص می کند و با کمک مدیریت اعلام می کند که آژانس با کدام کارگزار کار می کند و کدام هتل یا پرواز را خریداری می کند و بر مسایلی از این دست نظارت می کند که آیا  فلان نرخ پرواز مناسب فلان پکیج هست یا خیر. وی همچنین موظف است بر صادقانه رفتار کردن پرسنل در فروش خدمات نظارت کند تا مبادا به صرف فروش اقدام به بیان حرفهای خلاف واقع نمایند.

-    سخن پایانی
خانم رحیمی در پایان از سایت سفربانک تشکر کرد و گفت: وجود سایتهایی همچون سایت شما که سعی در معرفی آژانس های مادر دارند، موجب می شود که مردم بتوانند بدون واسطه، خرید کنند و زمینه چند نرخی شدن خدمات و چند دست گشتن یک بسته مسافرتی محدود شود، چرا که خوشبختانه امروزه اکثر مردم به اینترنت دسترسی دارند.همچنین امکان فروش بسته های مسافرتی ناقص از سوی واسطه هایی که با حذف برخی خدمات، سفر را با نرخ کمتری عرضه کرده اند نیز محدود می شود.