نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

ستاره شب فربد، آژانسی به دور از هیاهو و واسطه گری، با هدف گذاری ورود مسافر به کشور

مدیر عامل آژانس ستاره شب فربد: اختلاف قیمت یورو و ریال، بستری مساعد برای وارد نمودن گردشگران اروپایی به کشور است
این بار به فرمانیه رفتم و در میان کوچه های آرام و به دور از هیاهو، آژانس "ستاره شب فربد" را یافتم. یک آژانس شیک و پر مشتری اما با فضا و استراتژی های به دور از هیاهو. اینجا حرف از پروازهای چارتری و آژانس های همکار نبود. آژانس به دور از هر واسطه ای به مشتریان خود خدمات رسانی می کرد. هدف گذاری اصلی آژانس، وارد کردن تور به کشور است و کار ویژه ای که در این آژانس صورت می گیرد، دادن مشاوره و خدمات مسافرتی و اقامتی  به افرادی است که مایل به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور ایتالیا و چک هستند. آژانس در کنار خدمات بازرگانی ویژه خود و نیز هدف گذاری اصلی مبنی بر رشد ورود توریست اروپایی به ایران، در حیطه مسافرتهای معمول خروجی، در حال حاضر در کشورهای ترکیه و دوبی خود به طور مستقیم  کارگذار داشته و برای متقاضیان سایر سفرها به صورت فروش بلیط و هتل، خدمت رسانی می کند.
 مدیر هیات مدیره آژانس را از پس در شیشه ای اتاقش شناختم، تمام عرض دیوار پشت سرش منقش به تابلوهای مدارک و تقدیرنامه های گوناگون مربوط به کارش بود. با هماهنگی خانم منشی وارد شدم و به گفت و گو نشستیم.
آقای "فربد فرخی زاد"رئیس هیات مدیره شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی "ستاره شب فربد" در گفت و گو با خبرنگار سفربانک، افزایش  سطح اختلاف کنونی  یورو و ریال را، زمینه بسیار مساعدی برای وارد نمودن گردشگران خارجی به کشور دانست و گفت: هدف گذاری اصلی آژانس ما بر وارد کردن تور به کشور است که به امید خدا کارهای زیر ساختی ای که آژانس در این حیطه انجام داده است، پس از نوروز 92 جوانه خواهد زد و بیشتر و بیشتر رشد خواهد کرد.
 وی با بیان اینکه:  آژانس ما بیشتر بر جذب گردشگران فرهنگی از کشور ایتالیا (افرادی همچون اساتید داشگاه و دانشجویان معماری) متمرکز شده است، گفت: پس از عید که موج  مسافران داخلی به حالت اولیه خود بر می گردد و هوای ایران، هوای آفتابی مطلوب اروپایی ها است، آغاز تور ورودی ما خواهد بود.
 فرخی زاد، بسیار با قدرت از امکان ورود مسافر به ایران صحبت می کرد و در جواب کنجکاوی من در خصوص این پر توانی، به ارتباطاتی که با شرکت های خارجی دارند و افزایش  سطح اختلاف کنونی  یورو با ریال اشاره کرد و مثال آورد: یک شرکت مسافرتی طرف قرداد ما در ایتالیا، برگزار کننده تور برای افراد باز نشسته است و بدیهی است که برای این افراد به صرفه تر است تا با امکانات خوب و راحت سفری که ما در اختیار ایشان قرار می دهیم از آب گرم سرعین و اردبیل استفاده کنند تا از امکانات این چنینی در لوزان سوئیس با قیمت چندین برابر.

-    امروز در شرایطی هستیم که باید ارز بیشتری را در کشور نگه داریم
رئیس هیات مدیره آژانس ستاره شب فربد، با بیان اینکه امروز در شرایطی هستیم که باید ارز بیشتری را در کشور نگه داریم، با تقدیر از سازمان گردشگری گفت: این سازمان همواره بر وارد کردن تور به کشور تاکید دارد و امکانات خوبی در این خصوص ارایه می دهد. وی همچنین، از مساعدت و همکاری شایسته وزارت خارجه برای وارد کردن گردشگران خارجی تقدیر کرد.
وی عرصه ورود مسافر به ایران را مناسب و چه بسا آسان تر از خارج کردن مسافر دانست و گفت: در کشورهایی که به دنبال وارد کردن مسافر از آنها به ایران هستیم تبلیغات منفی علیه ایران را با اقداماتی همچون اطلاع رسانی مناسب خنثی کرده ایم و بنابراین مانع خاصی برای ورد گردشگر وجود ندارد ضمن اینکه  ارزان تر بودن خدمات ایرانی خود یک پتانسیل بسیار مهم برای جذب گردشگران است.

-    قوانین و شرایط ایران برای پذیرفتن گردشگر، بسی آسان تر و ملایم تر از کشورهای اروپایی است
آقای فرخی ادامه داد: شاید در کشور ما شرایط جذب گردشگرانی که به دنبال تفریحات ساحلی و امکانات هتلینگ بسیار بالا هستند، مساعد نباشد، اما جذب سایر گردشگران همچون گردشگران فرهنگی و اکوتوریسم (گردشگران علاقه مند به محیط زیست) و متقاضیان تورهای درمانی و در کل، گردشگرانی که بیشتر متمرکز بر هدف دیگری جز تفریحات خاص هستند، در  کشورمان بسیار مساعدتر از کشورهای اروپایی است و می توان با تدارک دیدن یک برنامه خوب و با امکانات سفری مناسب، گردشگران زیادی را وارد ایران کرد و طبیعت چهار فصل ایران را در برابر دیدگان آنها نهاد.
وی با بیان اینکه قوانین کشور ما برای ورود گردشگر بسی آسان تر و ملایم تر از بسیاری کشورهایی است که امروزه مقصد گردشگری ایرانیان هستند، در این خصوص توضیح داد: اگرچه مطابق قانون کشور می باید گردشگر خانم، روسری بر سر بگذارد اما برخلاف بسیاری از کشورهایی که  امروزه مقصد گردشگری هموطنان ما هستند، به راحتی برای گردشگران روادید صادر می شود، قیمت های خدمات مسافرتی اش بسیار ارزان تر از آن کشورهاست و کلا هماهنگ شدن با قوانین و شرایط کشور ما برای خارجی ها آسان تر از کشورهای مذکور است.

-    بدون واسطه به مشتریانمان خدمات ارایه می دهیم تا به جهت قصور احتمالی واسطه ها، شرمسار مشتریها نشویم
برداشتی که ضمن گفت و گو با  آقای فرخی از این آژانس در ذهنم شکل می گرفت این بود که این آژانس می خواهد به دور از هیاهو و واسطه گری به صورت حرفه ای و اصولی کارکند. آقای فرخی گفت: به طور مستقیم با مشتری کار می کنیم تا بتوانیم به طور کامل پاسخگوی مشتریانمان باشیم مبادا که در کار شرکت ها یا آژانس های واسطه قصوری صورت گیرد و ما شرمسار مشتری های خود شویم.
وی ادامه داد: وقتی مسافر، متقاضی توری است که نداریم به او گفته می شود که این تور را نداریم اما می توانیم بلیط، پرواز و هتل آن را به شما بفروشیم، اما اقدام به تماس تلفنی با یک آژانس دیگر نمی کنیم که بخواهیم واسطه فروش تور آژانس دیگر شویم یا چنانچه آژانس دیگری به ما مشتری معرفی کند حق الزحمه آژانس را داده و با آن مشتری به صورت مستقیم و بدون واسطه آژانس مذکور تعامل می کنیم.
رئیس هیات مدیره آژانس ستاره شب فربد، در پاسخ به کنجکاوی من که چگونه می توانند بدون واسطه گری و هیاهو، مشتریان کافی داشته باشند، به پشتوانه اولیه مالی و کاری خود و مشتریانی که در سالهای پیش از آژانس داشته و نیز منطقه فرمانیه اشاره کرد که از قدیم منطقه سکونت بازرگانان بسیاری بوده است.
او با بیان اینکه ممکن است تعریف افراد از آژانس موفق، متفاوت باشد و عده ای موفقیت آژانس  را در درآمد بیشتر یا خوش نامی بدانند، گفت: من ترجیح می دهم در یک عرصه محدود فعالیت کنم اما کارم اصولی باشد و رضایت مشتریان خود را حفظ کنم چرا که گسترده نمودن کار، ملزومات خود را می طلبد در غیر این صورت درگیر نوعی کم سامانی و احتمالا نارضایتی مشتریان خواهیم شد.
شاید بتوان از آژانس ستاره شب فربد، با عنوان "آژانس مستقیم" یاد کرد چرا که آقای فرخی زاد در ادامه سخنانش گفت: بین آژانس ما و شرکت هایی که از طریق آنها به مسافران خدمات می دهیم، چه شرکت های خارجی و چه داخلی واسطه ای وجود ندارد. در واقع تنها واسطه بین هر خدمت فقط آژانس ستاره شب فربد می باشد.

-    کار ویژه ای که در این آژانس صورت می گیرد خدمت رسانی به افرادی است که به دنبال سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشورهای  ایتالیا و چک هستند
کار ویژه ای که در این آژانس صورت می گیرد، دادن مشاوره و خدمات مسافرتی و اقامتی به افرادی است که به دنبال سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشورهای ایتالیا و جمهوری چک هستند و تا کنون حدود 12 نفر از این طریق حمایت شده اند.
گفتنی است آقای فرخی  از سال 67 وارد کار خدمات مسافرتی و بازرگانی شده است. گذراندن دوره های راهنمایان جهانگردی و دوره پنجم مدیران دفاتر آژانس های مسافرتی برخی از اقدامات او هنگام ورود به کار بوده است. کار او بیشتر دادن مشاوره و خدمات مسافرتی به خارجی هایی که در ایران کار می کردند همچون کارکنان خارجی شرکت های نفتی بوه است، اما به دنبال اعمال تحریم ها و کاهش یافتن تعداد این افراد، تحت عنوان آژانس مسافرتی شروع به کار کرده است و گنجینه تجارب کار و روابط موثر با شرکتهای خارجی و ارتباطات کاری خود را در آژانس "ستاره شب فربد" سرمایه گذاری کرده است. او 2 سال پیش اقدام به تاسیس این آژانس کرده است و در این مدت بیش از هر چیز در حال فراهم آوری زیر ساخت شرکت به منظور حضور  فعالانه در عرصه خدمات مسافرتی بوده است ( کارهایی مانند امکان رزرواسیون آن لاین و قراداد بستن با هتل ها و خطوط هواپیمایی و شرکتهای خارجی). همچنین در کنار کارهای روتین، در حال مساعد نمودن بستر شکوفایی هر چه بیشتر هدف اصلی آژانس یعنی وارد نمودن مسافر اروپایی به کشور بوده است که اولین تور خارجی شرکت در فرودین 92 وارد ایران خواهد شد.

-    سخن نهایی
آنچه تجربه شخصی من از این مصاحبه شد این بود که علی رغم موج ها و هیاهوهایی که در هر فضای کاری یا اجتماعی ممکن است وجود داشته باشد، می توان چنان ریشه داشت که برگها را به دست باد نداد. ریشه هایی از جنس دانش و تجربه کافی در کاری که اقدام به آن کرده ایم.
خبرنگار سفربانک:معصومه غنیان