نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

دالیان- یکی از پیشگامان چارتر هوایی در مسیر اهواز و عسلویه

/ مدیرعامل آژانس مسافرتی دالیان: پابرجایی آژانس هایی که در سطح چارتری کار می کنند نیازمند حمایتهای دولتی است /

آژانس "دالیان "یکی از آژانس های مسافرتی مطرح کشور است که به سبب کار در سطح چارتری به ویژه در مسیر اهواز و نیز گارانتی هتل در جزیره کیش، میان آژانس ها شناخته شده است. این آژانس یکی از اولین گروههایی است که در مسیر اهواز و عسلویه چاتر دارد. دالیان،همچنین یکی از آژانس های مطرح در رزرواسیون آن لاین و فروش اینترنتی است.

برای گفت و گو با مدیر عامل این آژانس به خیابان جم واقع در خیابان مطهری رفتم. نگاهم را روی کوک خبرنگاری تنظیم کرده بودم و به سرعت می چرخید تا قبل از ورد به دفتر مدیر، اطلاعات بیشتری در مورد آژانس و نیز انتخاب سوژه های عکاسی به دست آورم و آنچه برایم بیشترین جلب نظر را به همراه داشت سرور سایت و رزرواسیون آنلاین این آژانس بود که به بزرگی یک کتابخانه بود. آقای رستگار معتقد بود که در این زمانه اگر آژانسی بخواهد از جریان کار خود بازنماند، ناگزیر باید به تکنولوژی روز و خدمات اینترنتی روی آورد. آژانس دو طبقه داشت و حدود 20 نفر در این طبقات پشت رایانه های خود مشغول کار بودند.

/ آقای "رضا رستگار " مدیرعامل شرکت مسافرت هوایی و جهانگردی"دالیان" در گفت و گو با خبرنگار سفربانک ، در خصوص  حسایت های کار در سطح چارتر هوایی و گارانتی هتل، با بیان اینکه یک چارتر کار در واقع زمان می فروشد و نه کالا، گفت: این در حالی است که زمان را نمی توان در مواقع بحران های اقتصادی در انبار گذاشت و اگر به هر دلیلی مشکلی در مورد خدمتی که باید در یک زمان معین فروخته شود رخ دهد، آن زمان و بنابراین سرمایه اختصاص داده شده و سود مورد نظر از آن از دست می رود و این در حالی است که ضرر در این سطح از کار میلیونی است. وی در ادامه نتیجه گیری کرد: بنابراین افرادی که وارد این عرصه می شوند می باید قدرت تحمل چنین اتفاقاتی را داشته باشند. وی ادامه داد: چنین کاری نیازمند سرمایه گذاری زیاد، جسارت و ریسک پذیری و قدرت تحمل بالا، پرسنل کارآزموده و نیز امکانات به روزی همچون سایت قوی اینترنتی است که بتواند این حجم از کار را پشتیبانی کند و با توجه به مشکلات پیش روی سرمایه گذاران, پابرجایی آژانس هایی که در سطح چارتری کار می کنند نیازمند حمایتهای دولتی است.

/چارتر در مسیر اهواز کار نویی بود و ضررهای زیادی متحمل شدیم تا کار آژانس به روال افتاد/

رستگار با بیان اینکه هنگامی که آژانس دالیان وارد کار چارتری در مسیر اهواز شد، این کار، کار نویی بود و در ابتدا ضررهای زیادی را متحمل شدیم تا این کار به چرخش در آمد، ایشان اضافه کرد: چارتر در مسیرهای جدید، مستلزم سرمایه گذاری, مطالعه و کارشناسی است و بنابراین به افرادی که در فکر کار روی   مسیرهای جدیدی هستند توصیه می شود که بی گدار به آب نزنند.

وی گفت: زمانی که وارد مسیر اهواز شدیم، امید داشتیم   که این کار به دلیل وجود شرکتهای نفتی و پتروشیمی زیاد در اهواز و مسافرت های کاری ناشی از آن، موفق شود و اخیرا با همین امید وارد کار چارتری در مسیر عسلویه شده ایم.

/ در بخش مسافرت های خارجی، به دلیل مشکل بودن جذب مسافران خارجی، ناگزیر اقبال آژانس ها به خارج کردن مسافر از کشور است و این در شرایطی است که نیاز به باقی ماندن ارز بیشتری در کشور هست/

مدیر عامل دالیان، با مشکل خواندن جذب گردشگران خارجی به داخل ایران بیش از هر چیز به دلیل   مواجهه آنها با محدودیتهایی که به علت تفاوت های فرهنگی کشورهایشان با ایران، در داخل احساس می کنند، نتیجه گیری کرد: از آنجا که حل این مساله چه به لحاظ فرهنگی و چه مالی، در سطح آژانس ها نیست ناگزیر اقبال آژانس ها دربخش خارجی، متوجه خارج کردن مسافر از کشور است و این در حالی است که ما نیاز داریم که ارز بیشتری در کشور باقی بماند و نه آنکه ارز از کشور خارج شده و درکشورهای دیگر خرج شود. وی ادامه داد: این مهم, حمایتهای دولتی را می طلبد تا تدبیرهای لازم در این خصوص اتخاذ شود.

رستگار در این خصوص افزود: عموم گردشگران خارجی که وارد ایران می شوند روحیات محققانه ای دارند و علایق خاصی همچون علاقه به تاریخ کشورهای گوناگون را دنبال می کنند اما توده مردم در کشورهای خارجی به جنبه های راحتی سفر اهمیت بیشتری می دهند و از آنجا که  احساس می کنند ورود آنها به ایران به دلیل تفاوت های فرهنگی با سختی و محدودیت همراه است از ورود به کشورمان صرف نظر می کنند.وی افزود: حتی اگر حمایت های دولتی در سطحی باشد که مانع از ضرر آژانس شده و سود بسیار اندکی برای آن به همراه داشته باشد او خود به شخصه حاضر به کمک به رشد این حیطه است چرا که کار و رسالت آژانس ها همانا خدمت به رشد کیفیت و تعداد مسافرت هاست.

/مسافرپذیر کردن مناطق جدید توریستی داخل کشور، یکی از راه های معطوف کردن گردشگران راهی خارج از کشور به داخل است/

رستگار، معرفی و گردشگر پذیر کردن مناطق جدید در داخل ایران را یکی از راه های معطوف کردن گردشگران راهی خارج از کشور به داخل دانست و اضافه کرد: این کار نیازمند سرمایه گذاری کلان و نیازمند همکاری مجموعه های دولتی همچون سازمان میراث فرهنگی است تا با انجام اموری همچون ساخت هتل در مناطق بیشتری از کشور بتوان پتانسیل های لازم برای وارد کردن مسافر به آن مناطق را به وجود آورد. حمایتهایی مانند دادن وام هایی با نرخ بهره کم می تواند موجب پشت گرمی آژانس ها در توسعه کارشان و در نتیجه رشد اقتصادی کشور باشد.

گفتنی است آژانس دالیان در سال 1385 با 5 نفر پرسنل شروع به کار کرد که اکنون این تعداد به 32 نفر رسیده است.این آژانس توانست با تلاش مستمر به یکی از قوی ترین آژانس ها در حیطه  پروازهای داخلی در مسیرهای کیش، مشهد، اهواز و عسلویه و نیز گارانتی هتل در کیش و مشهد تبدیل شود. این آژانس بیشتر به فعالیتهای داخلی شناخته می شود اما در بخش مسافرتهای خارجی نیز در کشورهای ترکیه، تایلند و دوبی فعال است و اخیرا از سوی سفارت کشورهای  بلغارستان و قبرس نیز برای فعالیت کردن در مسیر و هتل های  این کشورها، دعوت به کار شد ه است.

 

خبرنگار سفربانک: معصومه غنیان