نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

ایران مرکز- مبتکر ورود 4 خط هوایی به کشور

تعداد بازدید : 205
تاریخ : 1391/11/25

مدیرعامل آژانس مسافرتی  ایران مرکز: یک آژانس می تواند در سطح یک موسسه کلان فرصت ساز اقتصادی و فرهنگی ظاهر شود
"ایران مرکز "یکی از آژانش های مسافرتی نام آور کشور است به این دلیل که نگاه این آژانس به گردشگری یک نگاه کلان و فرصت آفرین است .نگاهی که در آن به یک آژانس صرفا در سطح یک هماهنگ کننده هتل و تور نگریسته نمی شود, بلکه یک آژانس می تواند بانی و پی گیر اموری در سطح ورود خطوط هوایی جدید به ایران باشد.
در این مصاحبه به گفت و گو با مدیرعامل آژانس خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی "ایران مرکز" پرداختم،فردی که بانی ورود 4 خط هوایی به کشور بوده است. به شعبه مرکزی این آژانس در تقاطع 12 فرودین رفتم. یک ساختمان سه طبقه با ظاهری ساده و خودمانی که در هر طبقه حدود 8 نفر خانم و آقا با لباس های یک شکل به کار مشغول بودند. آقای دکتر قاسمی را در طبقه دوم پشت میزی در کنار سایر پرسنل یافتم و خیلی خودمانی و صمیمانه از رویکرد کلان نگر خود به کارش گفت و اینکه به یک آژانس به عنوان  بازوی کارآفرین و رونق بخش برای کشور نگاه می کند و نه موسسه ای که سفر ورود و خروج چند مسافر را هماهنگ کند, و به طبع این نگاه موجب رونق و سودآفرینی برای کارش نیز می شود
دکتر قاسمی در این گفت و گو  به مصداق های عینی و عملیاتی شده ای از این نگرش اشاره می کند. از جذب توریست کشورهای تجزیه شده شوروی به ایران و تبدیل کشورمان به مسیر ترانزیت این کشورها،برگزاری همایش های گردشگری در چند کشور برای اولین بار ،دعوت خبرنگاران و اصحاب رسانه از کشورهای دیگر به ایران به منظور تسهیل روابط گردشگری، اخذ ویزای بلغارستان پس از 14 سال وقفه، ورود به بازارهای گردشگری جدیدی که پیش از آن آژانسی به آن ورود پیدا نکرده بود.
ایشان نیز مانند بسیاری از مدیران موفق که در طول عمر خبرنگاری با آنها مصاحبه کرده ام، فردی بود که بیش از شکایت و گله کردن به دنبال عمل بود و به جای پرداختن صرف به درآمد به دنبال افزایش راه های درآمدسازی بود و  نیز نگاه و رویکردهای بلندش با رفتار ساده و فروتنانه همراه بود.


/رویکرد "ایران مرکز"  کمک به ساختن زیربنای گردشگری مخصوصا در حیطه کشورهای اکو بوده است/
"یعقوب قاسمی "مدیرعامل آژانس هواپیمایی "ایران مرکز " در گفت و گو با خبرنگار سفربانک ، گفت: با ورود یک گردشگر به ایران ، حدودا 14 نفر (به طور مستقیم و غیرمستقیم)فرصت کار می یابند, بنابراین رویکرد این آژانس بر باز کردن زیربنای گردشگری, مخصوصا در حیطه کشورهای اکو و اتصال آنها به یکدیگر به منظور شکل دادن یک گردشگری زنجیره ای بوده است.


/با جذب 450 هزار توریست از کشورهای تجزیه شده شوروی، ایران تبدیل به مسیر ترانزیت این کشورها در سالهای اولیه تجزیه شد/
وی در خصوص مثال های عینی چنین نگرشی، به تبدیل ایران به مسیر ترانزیت کشورهای تجزیه شده شوروی اشاره کرد و گفت: کار آژانس ما از تورهای ورود به ایران در سال 90 میلادی همزمان با آغاز فروپاشی کشور شوروی آغاز شد به طوری که ،این موسسه قسمت عمده ای از مسافران و توریست های کشورهای تجزیه شده شوروی که روانه سایر کشورها بودند را به ایران معطوف کرد و توانست این تعداد را در سال اول به 100 هزار نفر و در سالهای سوم و چهارم به 450 هزار نفر برساند. این در حالی بود که اکثر آنها ایران را نمی شناختند.
به این ترتیب  ایران تبدیل به یک مسیر ترانزیت برای کل کشورهای شوروی شده بود. حدودا 15 کشور بودند که به طور مستقیم با آژانس درتماس بودند و تمام کارها تنها توسط سفارت ایران در باکو انجام می شد.
مدیرعامل آژانس هواپیمایی "ایران مرکز " گفت: روز به روز کشورهای دیگر وارد دامنه کار آژانس شدند و موسسه به کشورهای اروپایی ،آمریکایی و جنوب شرق آسیا ورود پیدا کرد به طوری که توانست اغلب کشورهای دارای رابطه سیاسی با ایران را جذب کند.
وی "ایران مرکز" را یکی از شرکت های فعال در بحث ورود و خروج از ایران عنوان و اضافه کرد: در بخش اول، می توانم بگویم که کارهای بسیار ارزشمندی انجام شد, مانند اینکه مدیر پروژه ترانزیت حجاج مالزی از آن کشور به ایران و از آنجا به عربستان بودیم، و توانستیم خط هواپیمایی اندونزی را اولین بار به صورت چارتری راه اندازی کنیم. دربخش های مربوط به چین, اولین شرکتی بودیم که نمایشگاه گردشگری در شانکهای برپا کرد.


/از کشور رومانی بعد 14 سال وقفه،برای  ایرانی ها ویزای توریستی گرفتیم/
قاسمی در خصوص فعالیتهای آژانس ادامه داد: ایران مرکز با دعوت از شرکتهای گردشگری و اصحاب رسانه های بین المللی به ایران زمینه ساز گردشگری متقابل در اروپای شرقی, علی الخصوص رومانی, بلغارستان و کرواسی شد. این اقدامات منجر به راه اندازی یک خط هوایی جدید در مسیر بلغارستان با ایرلاین "بلغار ایر" و بعدها چارتر مسیر بلغارستان شد. ایران مرکز اولین آژانسی است که موفق به دریافت ویزا از کشور رومانی در شرایطی شد که این کشور بالغ بر 14 سال با ایران ارتباط گردشگری نداشت.
مدیر عامل آژانس هواپیمایی "ایران مرکز" ادامه داد: در منطقه کشورهای مشترک المنافع بیشترین ارسال توریست را از سوی " ایران مرکز "داشتیم. در روسیه اولین نمایشکاه گردشگری ورود مسلمانان روسیه به ایران را برپا کردیم و بیشترین پروازها و همچنین چارترها را از ایران به روسیه داشتیم و توانستیم خط هوایی بلاروس را در ایران تجربه کنیم. درمنطقه مسلمان نشین هندوستان حیدر آباد اولین همایش گردشگری را دایر کردیم که منجر به ورود توریست از آن منطقه به ایران شد و رابطه بسیار خوبی با وزیر توریسم آنجا داشتیم. برای اولین بار توانستیم خط ایران کنیا را دایر کنیم. همچنین بانی شدیم که 15 شرکت گردشگری ایران مهمان وزیر توریسم کنیا شوند.
ایران مرکز اولین شرکتی بود که همایش گردشگری را در جده و ریاض برپا کرد تا بتواند از قسمت های شرقی عربستان که بیشتر شیعه نشین است توریست های عربستانی وارد ایران کند.
مبتکر ورود 4 خط هوایی به ایران،افزود: کارهای بزرگی در کشور ترکیه انجام دادیم، همایش های خوبی برای شناساندن جمهوری اسلامی برگزار کردیم، پرواز بیشتک را توانستیم راه اندازی کنیم. تهران به قرقیزستان را برای اولین بار در ایران داشتیم .


/یک مدیر موفق آژانس مسافرتی، مدیری است که حداقل به 20 کشور سفرکرده باشد/
 مدیر عامل آژانس هواپیمایی "ایرن مرکز "گفت: فکر موسسه در این سطح نبوده است  که به عنوان یک آژانس کوچک عمل کرده و چند مسافر برده یا بیاورد، بلکه همیشه دید کلان مثبتی داشته و خواسته است که به حیطه کشورهایی که از نظر گردشگری رابطه خوبی با ایران نداشتند یا بازارهایی که افکار عمومی آژانس ها بر عدم ورود به آن بوده است، وارد شود.
ایران مرکز که فعالیت خود را در سال 71 با یک دفتر و حدود 20 پرسنل آغاز کرد, هم اکنون دارای  6 شرکت گردشگری و  105 پرسنل می باشد, که ان شاء ا... با توجه به رویکردی که در سال جدید داریم, احتمالا به150 نفر افزایش خواهد یافت.
دکتر قاسمی افزود: به نظر من برای پیشرفت شرکت ها در ایران، یک مدیر گردشگری موفق باید حداقل به 20 کشور سفرکرده باشد تا بتواند با بررسی تجارب کشورهای موفق دنیا در زمینه توریسم ورودی و خروجی, برای پیشرفت گردشگری در ایران مفید واقع شود.

 

خبرنگار سفربانک: معصومه غنیان