سفرنامه

دیدنی ­ترین مکان­ های نپال

 

از فعالیت­ های سرشار از آدرنالین مانند کوهنوردی، کایاک­رانی و پاراگلایدرسواری گرفته تا گردشی آرام بین معابد قرون وسطی و کاخ­های پنهان­شده، تجربیات به ­یاد ماندنی سفر به این کشور به ­قدری است که نمی ­توان آن را در یک بار سفر گنجاند. دیدنی ­ترین مکان ­های نپال :

 

 ناگارکوت (Nagarkot)

ناگارکوت برای مسافرانی ایده­ آل است که قصد دارند زیبایی و عظمت رشته کوه­ هیمالیا را بدون فعالیت فیزیکی دشواری تجربه کنند، ناگارکوت به­دلیل منظره­ی رو به کوه­ها و روستای کاتمندو شناخته شده است. این روستا با 4.500 نفر سکنه در ستیغ بلندی در شمال شرقی بهاکتاپور (Bhaktapur) قرار دارد و مشرف بر هشت کوه از رشته کوه هیمالیا است. هتل­های دلپذیر زیاد با انواع قیمت در ناگارکوت وجود دارد که بسیاری از آن­ها در چند قدمی برج دیدبانی ناگارکوت قرار دارند، این برج به عنوان بهترین مکان در نپال برای مشاهده­ ی طلوع آفتاب برفراز هیمالیا شناخته شده است.

 

پارک ملی چیتوان (Chitwan National Park)

 

یکی از بهترین مقاصد جهت مشاهده ­ی حیات وحش در آسیا پارک ملی چیتوان است که در زمین­های پست­تر جنوب نپال قرار دارد و منطقه­ی حفاظت ­شده­ ی مورد نیاز گونه­های کمیاب و در خطر انقراض مانند ببر بنگال و کرگردن هندی را تأمین می­کند. ایجاد فرصت برای نگاهی نزدیک به حیات وحش جذاب این پارک، مانند فیل، پلنگ، گاومیش هندی، کرگردن و خرس تنبل، یکی از مهم­ترین خصوصیات آن است.

گوساینکندا (Gosainkunda):

دریاچه ­ی گوساینکندا یکی از معروف ­ترین مکان­های زیارتی مذهبی نپال است که در ارتفاع 4.360 متری قرار دارد. بهترین راه رسیدن به گوساینکندا از طریق دهونچی (Dhunche)، در 132 کیلومتری شمال شرقی کاتمندو است.

پانوتی (Panauti):

این مکان روستایی پررونق در جاده ­ای است که به دهلی­کهیل (Dhulikhel) می­رسد و معابد دلپذیر، خانه­ های قدیمی جالب، محوطه­ های بسیار زیبا، و معابد چوبی قرن چهارده استوار بر ستون­ ها را در خود جای داده است. هم­چنین، هنگام سفر با اتومبیل از نواحی روستایی دل­ انگیزی گذر می­ کنید.

 

 

امتیاز 4.81 از 5 (31 رای)